• 98/07/24 - 19:27
  • 21
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
ریيس کمیته فنی شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی خبر داد:

تصویب "بیانیه تهران" در اجلاس 66 وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی

ریيس کمیته فنی شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: دو ماه قبل بیانیه شیوه زندگی سالم توسط ایران پیشنهاد شده بود که این بیانیه توسط سازمان جهانی بهداشت به کشورهای منطقه مدیترانه شرقی فرستاده شد و امروز این بیانیه با عنوان «بیانیه تهران» توسط کشورهای مدیترانه شرقی تصویب شد.

به گزارش وبدا، دکتر محمد آسایی در گفت‌وگو با وبدا با اعلام این خبر، افزود: بیانیه تهران جزو اسناد سازمان جهانی بهداشت در منطقه مدیترانه شرقی است و کشورها را ملزم می‌کند تا مفاد این بیانیه را رعایت کنند. همچنین، سال آینده که اجلاس وزرای بهداشت در مصر برگزار می‌شود، دولت‌ها باید عملکرد خود را به سایر کشورهای عضو مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت گزارش دهند.

وی درخصوص این بیانیه ادامه داد: بر اساس بیانیه تهران، تمام کشورهای منطقه مدیترانه شرقی باید تلاش خود را برای فراهم کردن امکانات لازم جهت انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی که بر سلامت انسان موثر است، انجام دهند. براساس این بیانیه، باید همکاری‌های بین بخشی و مشارکت‌های مردمی و اقداماتی مانند تشویق مردم جهت انجام حداقل نیم ساعت پیاده روی در روز و رعایت مسائل موثر بر تغذیه مثل مصرف شکر و نمک کمتر نیز انجام شود.

مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی همچنین بیان کرد: عدم رعایت این موارد بر ایجاد بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت موثر است و با انجام مداخلات ارزان و پرثمر می‌توانیم از بروز بیماری‌های غیرواگیر جلوگیری کنیم. / ۴۰۱

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اسلاید جدید صفحه اول,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196171
کلمات کلیدی