• 98/07/23 - 19:40
  • 20
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دبیر شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی عنوان کرد:

تعهد سیاسی ایران برای رسیدن به اهداف پوشش همگانی سلامت

  
دبیر شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی با تاکید بر اینکه سلامت یک انتخاب سیاسی است، اظهار کرد: ایران تعهد سیاسی ویژه‌ای برای رسیدن به اهداف پوشش همگانی سلامت دارد.
 
به گزارش وبدا، دکتر محسن اسدی لاری با اشاره به برگزاری اولین روز از شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، اظهار کرد: علاوه بر مباحثی که در نشست های اجلاس مطرح می شود، نشست های دو جانبه و چندجانبه بین وزرای بهداشت کشورها برگزار می‌شود که بسیار حائز اهمیت است، وزیر بهداشت کشورمان نیز با وزرای بهداشت دیگر کشورها و روسای سازمان بهداشت جهانی توافقات خوبی داشته است. 
 
وی افزود: کشورهایی همچون افغانستان، پاکستان، لیبی و برخی کشورهای دیگر نیازمندی خود به تجارب و کمک‌ های فنی و تخصصی ایران در زمینه های مختلف اعم از بهداشت، زیرساخت نظام سلامت، بیمه همگانی، دارو، تجهیزات پزشکی، پژوهش و آموزش را اعلام کرده اند و دلیل آن، سرآمدی ایران در زمینه موضوعات فوق، در منطقه و فرامنطقه است.
 
وی با اشاره به اینکه سیستم بهداشت و درمان ایران نیز نیازمند تجارب سایر کشورهاست، خاطرنشان کرد: تا زمانی که کمک های دو جانبه و چند جانبه نباشد، فائق آمدن بر بیماری ها و مشکلات در حوزه سلامت ناکارآمد خواهد بود.
 
مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت عنوان کرد: در زمینه موضوعات دوجانبه با سازمان جهانی بهداشت و یونیسف که برای اولین بار مدیران منطقه ای این دو سازمان در یک اجلاس منطقه‌ای حضور دارند، توافقات خوبی صورت گرفته است، آنها از بخش‌ های مختلف از جمله یکی از مراکز بهداشتی و درمانی شهر تهران بازدید کرده و اقدامات ایران در حوزه سلامت را تحسین کردند.
 
دکتر اسدی لاری تصریح کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که سازمان جهانی بهداشت روی آن کار می‌کند و در تمام دنیا و اجلاس ها مطرح می‌شود، این است که سلامت یک انتخاب سیاسی است.
 
وی گفت: در جمهوری اسلامی ایران از حدود ۳۵ سال پیش شبکه های بهداشتی درمانی در کشور توسعه پیدا کرد و این موضوع از افتخارات ما محسوب می‌شود و تمام کسانی که از نظام مراقبت‌ های اولیه سلامت ایران بازدید می کنند نیز به آن افتخار می کنند. همچنین، این موضوع مورد تایید مدیران و کارشناسان عالی‌رتبه سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته و دبیرکل سازمان بهداشت جهانی نیز در سخنرانی امروز خود به آن اشاره کرد که جمهوری اسلامی ایران تعهد سیاسی ویژه‌ای برای رسیدن به اهداف پوشش همگانی سلامت دارد و به طور قطع، سریع تر از سایر کشورها به تعهدات خود خواهد رسید./۴۰۴
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اسلاید جدید صفحه اول,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196129
کلمات کلیدی