• 98/02/03 - 21:12
  • 3
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در دیدار وزیر بهداشت با وزیر تجارت عراق انجام شد؛

توافق بر سر افزایش سهم دارویی ایران در بازار عراق

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران و وزیر تجارت عراق روز سه شنبه با افزایش سهم دارویی ایران در بازار عراق در سنوات آینده به اتفاق نظر رسیدند.

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان بعد از ظهر امروز سه شنبه در دیدار «محمد هاشم عبدالمجید» وزیر تجارت عراق در حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با اشاره به سهم ناچیز دارویی ایران در عراق بر افزایش این سهم دارویی توافق کرد.

براساس آمارها، کل رقم تبادلات تجاری بین دو کشور در سال گذشته 8 میلیارد دلار بوده که سهم دارویی ایران از این رقم، 15 میلیون دلار بوده که این سهم به اعتقاد دو وزیر ایرانی و عراقی، ناچیز بوده است.

دکتر سعید نمکی در این دیدار خاطرنشان کرد: 100 کارخانه داروسازی در کشور جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر 97 درصد نیاز دارویی کشور را در داخل تامین می کنند و در صورت آمادگی طرف عراقی، ایران آماده ایجاد شرکت ها و سرمایه گذاری مشترک در زمینه تولید دارو در داخل عراق و یا حتی در ایران است.

محمد هاشم عبدالمجید وزیر تجارت عراق نیز در این دیدار تاکید کرد که اولویت عراق در حال حاضر تامین نیازهای داوریی از طریق کشورهای همجوار خصوصا جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در راس هیاتی بلند پایه از نظام سلامت و بخش خصوصی ایران بعد از ظهر دوشنبه به دعوت همتای عراقی خود وارد بغداد شد و در روز نخست سفر خود در دیدار با 'علاء الدین علوان' همتای عراقی خود و هیات های دو کشور، در خصوص بندهای تفاهم نامه های جدید بحث و مذاکره کردند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 189360
کلمات کلیدی