• 99/02/24 - 21:55
  • 158
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تولد هزار و ۹۸ نوزاد در دوران ویروس کرونا در شوشتر

سرپرست معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی شوشتر از تولد هزار و ۹۸ نوزاد از ابتدای اسفند ۱۳۹۸ تا امروز در بیمارستان الهادی(ع) شوشتر خبر داد.

دکتر نوذر کلانتر دکتر نوذر کلانتر,
به گزارش وبدا شوشتر، دکتر نوذر کلانتر فرد گفت: از آغاز بیماری کرونا تا به الان و به دست توانمند ماماها و با نظارت دقیق متخصصین زنان و زایمان مقیم ،  تعداد ۳۹۷ زایمان طبیعی در بیمارستان الهادی با رعایت دقیق پروتکل های محافظت فردی انجام شده است. 
 
 وی افزود: همچنین در این مدت ۷۰۱ مورد سزارین در بیمارستان الهادی(ع) توسط متخصصین زنان و زایمان و با همکاری متخصصین بیهوشی و کادر سختکوش اتاق عمل و با کمترین عارضه انجام شد. 
 
 دکتر نوذر کلانتر فرد اظهار داشت : از همان روزهای اولیه بحران کرونا تا امروز با دایر کردن دو خط تلفن اختصاصی در بیمارستان الهادی(ع) مشاوره تلفنی ۲۴ ساعته به همشهریان به ویژه مادران باردار ارائه می شود. همچنین درمانگاه زنان همه روزه فعال بوده  و با تعرفه دولتی به خدمات دهی مشغول است. 
 
 وی با اشاره به آمادگی کامل بیمارستان الهادی(ع) برای مبارزه با کرونا تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا ، سه نوزاد مشکوک به کووید_۱۹ در بیمارستان الهادی بستری شدند که خوشبختانه نتیجه آزمایش هر سه مورد منفی اعلام شد.
همچنین ۴ مادر باردار در طول این مدت بستری ونتیجه آزمایش آن ها مثبت اعلام شد که خوشبختانه اکنون هم مادر و هم جنین سالم هستند.
 
در حال حاضر یک مادر باردار مبتلا به کرونا بستری است که حال عمومی ایشان خوب است و ۳ نفر دیگر نیز با حال عمومی خوب پس از طی کردن مراحل درمان از بیمارستان مرخص شدند. 
  
سرپرست معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی شوشتر با تشکر از پرسنل درمانی، پشتیبانی و خدماتی بیمارستان الهادی(ع) عنوان کرد: به همشهریان عزیز  این اطمینان را می دهیم که خدمات زایمان طبیعی و سزارین در بیمارستان الهادی شوشتر با رعایت کامل اقدامات حفاظت فردی  و حفظ پروتکل های وزارت بهداشت ارائه می شود و همشهریان به ویژه مادران باردار  با اطمینان خاطر می توانند به این بیمارستان مراجعه کرده تا اقدامات لازم برای آنان انجام شود.
  • گروه خبری : شوشتر
  • کد خبر : 208130