• 1398/10/12 - 11:51
  • 229
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون پرستاری وزارت بهداشت در مراسم بزرگداشت روز پرستار:

تکریم پرستاران بزرگترین اولویت ما در وزارت بهداشت است

معاون پرستاری گفت: تکریم پرستاران بزرگترین اولویت ما در وزارت بهداشت است.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی، در مراسم بزرگداشت روز پرستار، اظهار کرد: جای خرسندی است که روز پرستار با آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی که سال پرستار و ماما نام‌گذاری شده، مقارن شده است. در نامه‌ آقای تدروس به وزرای بهداشت کشورهای جهان، از مسئولین کشوری خواسته شده در حمایت از پرستاران و ماماها به جهت گسترش پوشش همگانی خدمات سلامت در سطح جهان تلاش کنند؛ چراکه به کاهش هزینه‌ها کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به روند سالمندی در دنیا و اینکه طی ۳۰ سال آینده ایران کشور پیری خواهد بود، ادامه داد: به همین دلیل در ۱۰ سال آینده، پرستاری جزو پنج شغل برتر دنیا شناخته خواهد شد.

دکتر حضرتی به اقدامات صورت گرفته در معاونت پرستاری با توجه به دستورات وزیر بهداشت اشاره و تصریح کرد: تکریم پرستاران بزرگترین اولویت ما در وزارت بهداشت است و در دیدار دیروزمان با مقام معظم رهبری، ایشان هم بر این موضوع تاکید کردند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: تدوین پیش‌نویس رتبه‌بندی پرستاران از دیگر اقداماتی بود که در سال جاری تصمیم به اجرای آن داشتیم که متاسفانه این امر محقق نشد و در برنامه‌های سال ۹۹ معاونت پرستاری قرار دارد.

وی دغدغه دیگر معاونت پرستاری را پیگیری برای پرداخت معوقات پرستاران دانست و اظهار کرد: امیدواریم علاوه‌ بر پرداخت معوقات، به موضوع سختی کار پرستاران بویژه در بخش‌های اطفال و  شیمی‌درمانی توجه بیشتری شود.

وی در ادامه تشریح فعالیت‌های معاونت پرستاری، خاطرنشان کرد: اصلاح نظام پرداخت قاصدک، دفاع از حقوق شهروندی پرستاران با نظرسنجی از بیش از ۲۰۰۰ پرستار، اجرای طرح تخصصی پرستاران به شکل پایلوت، تدوین ۱۸ دوره آموزشی و اعتبار بخشی و کارمضاعف برای پرستاران در زمینه الکترونیک کردن گزارش‌های پرستاری با همکاری معاونت درمان و تدوین آیین‌نامه مراکز ارائه خدمت مراقبت طولانی، از دیگر اقداماتی است که صورت گرفته یا در صدد اجرای آن هستیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: همچنین اجرای آزمایشی پرستار پیگیر در ۲ دو دانشگاه علوم پزشکی شیراز و شهید بهشتی در حال انجام است. دیگر اقدامی که باید انجام شود نیز رتبه‌بندی اخلاق‌مداری پرستاران است که با همکاری سازمان نظام پرستاری محقق خواهد شد./٢٠٧

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 198480
کلمات کلیدی