• 97/11/01 - 10:32
  • 1
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

جمهوری اسلامی ایران به مقررات بهداشتی در مورد پیشگیری از انتقال بیماری ها از طریق مرزها پایبند بوده است

مشاور سازمان جهانی بهداشت با دکتر رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در دفتر این معاونت دیدار کرد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی در این دیدار اظهار داشت: ایران در مراقبتهای بهداشتی اولیه ((PHC اقدامات و برنامه های قابل ملاحظه ای با توجه به اهداف سازمان بهداشت جهانی انجام داده است.

دکتر رییسی افزود: یکی از برنامه های اصلی ایران اهمیتی است که برای مقررات بهداشتی  بین المللی ((IHR قائل است و تاکنون اقدامات موثری در این عرصه منطبق با برنامه های سازمان جهانی بهداشت به مرحله اجرا درآورده است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران به مقررات بهداشتی در مورد پیشگیری از انتقال بیماری ها از طریق مرزها پایبند بوده و در راستای جلوگیری از به مخاطره افتادن سلامت مردم از این طریق در سطح منطقه پیشتاز است.

دکتر رییسی در پایان خاطرنشان کرد: در زمینه تطابق قوانین داخلی و بین المللی به مشاوره سازمان بهداشت جهانی نیاز داریم . بنابراین  باید نقاط حساس و چالشی در این زمینه احصا شوند.

همچنین در این دیدار، خانم دکتر هاوس، مشاور سازمان جهانی بهداشت در حوزه مقررات بهداشتی بین المللی توضیحاتی پیرامون این حوزه ارائه کرد.

گفتنی است در این جلسه دکتر گویا رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گزارشی از برنامه دیدارها و بازدیدهای مشاور سازمان جهانی بهداشت در سفر به ایران ارائه کرد./216/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 185987
کلمات کلیدی