• 98/09/10 - 09:19
  • 35
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
وزیر بهداشت در نشست 300 دقیقه ای با برخی تشکل های دانشجویی:

جنبش دانشجویی باید زنده بماند

نشست روز گذشته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با برخی تشکل های دانشجویی از جمله جامعه اسلامی دانشجویان، دفتر تحکیم وحدت، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و بسیج های دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، 300 دقیقه به طول انجامید.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در این نشست گفت: وقتی به وزارت بهداشت آمدم، اولین گامی که برداشتم، احیای آرمان های انقلاب اسلامی بود و اولین کاری که در این وزارتخانه کردیم، شفاف سازی و کوتاه کردن دست برخی از دست اندازان به بیت المال در مجموعه هایی مانند سازمان غذا و دارو، هیات امنای ارزی و مجموعه های دانشگاهی از جمله در پذیرش دانشجویان خارج از کشور و جابجایی برخی دانشجویان به جای برخی فرزندان روستایی و کارگرزاده بود.

وی افزود: اگر فرزند خانواده ای مرفه در کشور، استعداد و پتانسیل درس خواندن را داشته باشد، جا را برای او تنگ نمی کنیم اما جای فرزند تهیدستی را با یک فرد دیگر صرفا به دلیل داشتن سرمایه و پول و رانت عوض کردن، ظلم فاحشی به نظام آموزشی کشور بود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در مدت حدود یک سال گذشته، تلاش های زیادی در راستای شفافیت و مبارزه با فساد کردیم که البته شیطنت ها و فتنه هایی بود اما توانستیم از اکثر موانع عبور کنیم و این مبارزه با فساد، وقت و انرژی زیادی از ما گرفت و با توجه به تحریم های ناجوانمردانه، سال بسیار سختی را می گذرانیم و تهیه دارو، تجهیزات پزشکی و رسیدگی به بیماران به ویژه بیماران خاص و صعب العلاج، کار فوق العاده طاقت فرسایی است.

دکتر نمکی اضافه کرد: برای تامین دارو و تجهیزات در شرایط سخت کنونی، قرارگاهی را در سازمان غذا و دارو تشکیل دادیم تا به دشمنان خودمان ثابت کنیم که در مقابل فشارها زانو نخواهیم زد و امروز علیرغم فشارهای تحریم در خصوص تامین دارو و تجهیزات پزشکی، میزان کمبودهای دارویی در کشور، حداکثر یک سوم سال قبل در چنین روزی است.

وی تاکید کرد: با توجه به توصیه ها و تاکیدات مقام معظم رهبری که امسال سال تولید، حمایت از تولید داخلی و رونق تولید است، خوشبختانه به خوبی در مقابل واردات دارو و تجهیزات پزشکی که مشابه تولید داخلی داشت، ایستادگی کردیم و در این زمینه تمام تلاش مان را کردیم تا مواردی که مشابه داخلی دارند، به کشور وارد نشوند و به وارد کنندگان کمک کنیم تا در تولید داروهایی که به کشور وارد می شوند، به خودکفایی برسیم.

وزیر بهداشت افزود: اداره امور جاری کشور بسیار سخت است اما با لطف خدا و حرمت خون شهدا و دعای خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، این ایام هم خواهد گذشت و تا زمانی که اینها را داریم، غصه هیچ شکستی نداریم و تا زمانی که دعای نیمه شب یک جانباز قطع نخاعی و آه شبانه روز یک مادر یا پدر شهید در کشور وجود دارد، جمهوری اسلامی به پیشرفت خواهد رسید.

دکتر نمکی ضمن تاکید بر اهمیت زنده ماندن جنبش دانشجویی، گفت: امروز در کشور به اندازه ای که به ابوذرها در کشور نیاز داریم به مالک اشترها نیاز نداریم. امروز یکی از رسالت های دلسوزان نظام و انقلاب این است که ابوذر وار از آرمان های انقلاب، دفاع کنند.

وی تصریح کرد: زمانی رسالت ما، دفاع از مرزهای جغرافیایی کشور بود و افراد زیادی در این راه به شهادت رسیدند اما امروز باید از مرزهای پاکیزگی و عزت این نظام دفاع کنیم و حتی شهید نیز بدهیم و شرایط به قدری حساس است که انتظار ما از دانشگاه ها، حرکت به سمت خودکفایی در کشور است. با وجود شرکت های دانش بنیان باید در زمینه تولید محصولاتی که وابسته به خارج از کشور هستیم، خودکفا شویم و باید به دنیا نشان دهیم که ما ملتی نیستیم که با فشار و تحریم، عقب نشینی کنیم و در وزارت بهداشت آمادگی داریم تا به دانشجویان، محققان، فناوران و عالمان کمک کنیم تا در راستای خودکفایی کشور، گام های موثری بردارند./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197437
کلمات کلیدی