• 98/05/14 - 12:23
  • 28
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر بهداشت در دیدار همتای لبنانی خود:

حزب الله لبنان و سید حسن نصرالله را یار و یاور خودمان در منطقه می دانیم/ آمادگی کامل برای کمک به لبنان در حوزه سلامت را داریم

وزیر بهداشت گفت: خوشحالیم که وزیر بهداشت لبنان، عضوی از حزب الله در کابینه دولت این کشور است و همواره حزب الله لبنان و سید حسن نصرالله را یار و یاور خودمان در منطقه می دانیم و یکی از دلگرمی ها و دلخوشی های رهبر فقید انقلاب و مقام معظم رهبری، حضور حزب الله در منطقه بوده است.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در دیدار دکتر جمیل جبق وزیر بهداشت عمومی لبنان در ستاد وزارت بهداشت، اظهار داشت: خودمان را در کنار کشور لبنان مکلف به هرگونه و مساعدت می دانیم و آمادگی کامل داریم که به لبنان در زمینه دارو، تجهیزات پزشکی، پذیرش دانشجو در همه مقاطع و درمان بیماران کمک کنیم.

وی افزود: وزیر بهداشت عمومی لبنان از نزدیک امکانات وسیع ایران در حوزه های دارو، درمان، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را مشاهده کرد. خوشبختانه 97 درصد از داروهای مورد نیاز ایران در کشور تولید می شود و تا دو سه سال آینده، 3 درصد داروی وارداتی را نیز در داخل تولید خواهیم کرد در حالیکه قبل از انقلاب برای انجام بسیاری از جراحی ها و درمان ها مجبور بودیم بیماران ایرانی را به خارج از کشور بفرستیم اما امروز پذیرای تعداد زیادی از بیماران کشورهای منطقه برای درمان و از جمله پیوند اعضا هستیم.

وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای ارزشمند ایران در حوزه زیرساخت های پیشگیری و بهداشتی، گفت: اخیرا توانستیم فشارخون حدود 31 میلیون نفر از مردم را کنترل و ثبت کنیم که مورد توجه و تقدیر سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت.

دکتر نمکی تاکید کرد: در ملاقات خصوصی که با وزیر بهداشت عمومی لبنان داشتم مقرر شد که نماینده ای از سوی دو کشور برای تدوین و اجرای برنامه 5 ساله در حوزه سلامت به ویژه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معرفی شود و پیگیری موارد تفاهم شده را بر عهده داشته باشند.

وی یادآور شد: 30 سال پیش افتخار داشتم که معاونت بهداشت وزارت بهداشت باشم و در ایجاد زیرساخت شبکه بهداشت و درمان کشور نقش داشته باشم و آماده ایم که کل تجربیات و سابقه ایران را برای تقویت نظام سلامت لبنان در اختیار دولت این کشور قرار دهیم چون عزت و سربلندی لبنان، عزت و سربلندی ایران است./206

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اسلاید جدید صفحه اول,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 193789
کلمات کلیدی