• 98/10/25 - 20:25
  • 18
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

حضور وزیر بهداشت در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

 

وزیر بهداشت در روز دوم سفر خود به استان سیستان و بلوچستان، با حضور در بین مردم مناطق سیل زده، با مردم گفتگو و مهمترین مشکلات این مناطق را بررسی کرد.

 

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده، گفت: خوشبختانه تجارب بسیار خوبی در سیلاب های گسترده بهار امسال در کشور به دست آمد که از دستاوردهای آن در پیشگیری از بروز بیماری در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، استفاده می کنیم.

 

وزیر بهداشت افزود: خوشبختانه در حوزه سلامت در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، همه مسائل، تحت کنترل است و روزهای آینده را روزهای سختی در زمینه بهداشت و درمان این مناطق، نمی بینم و دارو و تجهیزات پزشکی، به مقدار کافی در این مناطق توزیع شده و از این بابت، نگرانی نداریم.

 

وی خاطرنشان کرد: با آمادگی کامل همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و ستاد وزارت بهداشت و همچنین استفاده از تجارب ارزشمند بهار امسال در سیلاب های گسترده کشور، مواردی مانند توزیع نیروی انسانی، دارو، تجهیزات پزشکی، انتقال بیماران و مادران باردار پرخطر به محل های امن به ویژه انتقال ۱۶۹ مادر باردار به نقاط امن از جمله اقدامات حوزه سلامت در مناطق سیل زده بود.

 

وزیر بهداشت تاکید کرد: حتما سایر نهادها باید در تامین آب آشامیدنی سالم مورد نیاز مردم و جمع آوری لاشه های حیوانات اهلی در مناطق سیل زده کمک کنند و امیدواریم که با برنامه های مدون موجود، در ادامه راه، مشکلی به نام بیماری های واگیر و شیوع اپیدمی ها در مناطق سیل زده نداشته باشیم.

 

دکتر نمکی همچنین امروز از مرکز جامع خدمات سلامت عورکی شهرستان چابهار بازدید و نحوه ارائه خدمات به بیماران و وضعیت داروهای موجود در این مرکز را ارزیابی کرد.

گفتنی است در این سفر، دکتر تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی، دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور، دکتر گویا رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر و دکتر جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر نمکی را همراهی کردند./۲۰۶

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 198851
کلمات کلیدی