• 98/08/23 - 21:20
  • 41
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
رئیس سازمان اورژانس کشور:

دانشگاه فوریت های پزشکی به زودی در شیراز افتتاح خواهد شد


رئيس سازمان اورژانس كشور گفت: اورژانس کشور اگر می خواهد جایگاه خود را در دنیا تثبیت کند باید سطح علمی و عملی خود را بالا ببرد.


به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور در مراسم اختتامیه هفتمین المپیاد علمى – مهارتى فوریت هاى پزشکى کشور در سالن ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در اجرای این المپیاد سعی کردیم تغییراتی نسبت به سال های گذشته داشته باشیم که امسال قطبی بودن در نظر گرفته شده تا با کارگروهی بهترین خدمت را ارائه دهیم و نقاط ضعف و قوت هر گروه را در نظر بگیریم.

رییس اورژانس کشور در ادامه گفت: تمرین های گروهی به ما یاد می دهد که با همفکری و همدلی  موفق تر خواهیم‌ بود و هر کدام از این مهارت ها نهایت استفاده را ببریم.

کولیوند در ادامه با بیان اینکه هدف ما در سلامت نجات جان افراد و کاهش درد از جامعه است، گفت:  منابع انسانی اصلی ترین ابزار سلامت است که شما عزیزان این منابع ارزشمند هستید.

رییس اورژانس کشور در ادامه هدف از برگزاری این المپیاد را بررسی عملکرد اورژانس دانست ‌و گفت:  عملکرد اورژانس کشور  نشان داده عملکردی قابل قبول بوده و پیشرفت چشمگیری داشته است .

وی در ادامه به جایگاه اورژانس کشور در دنیا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اورژانس کشور جایگاه ویژه ای پیدا کرده و در اجلاس اخیر وزرای بهداشت مدیترانه از اولین جایی که بازدید به عمل آمد اورژانس کشور بود که این نشان از تلاش و جایگاه شما عزیزان در دنیا است.

کولیوند در ادامه با اشاره به دو اتفاق  اورژانسی برای اعضای نشست مدیترانه، گفت: بیشترین خدمات در کمترین زمان به رییس سازمان بهداشت جهانی در نشست وزرای مدیترانه ارائه شد و ثابت کردیم اورژانس ایران بهترین خدمات را در حداقل زمان ارائه  می دهد.

اورژانس ایران به صورت ملی و بین المللی جایگاه ویژه ای دارد

وی ادامه داد: اورژانس کشور اگر می خواهد جایگاه خود را در دنیا تثبیت کند باید سطح علمی و عملی خود را بالا ببرد.

کولیوند در ادامه با بیان اینکه باید در هر خانواده یک سلامت یار داشته باشیم، اظهار داشت: باید در هر خانواده یک پایگاه سلامت و مرکز بهداشتی درمانی داشته باشیم که این کار شروع شده تا سطح اطلاعات هر فرد در بخش سلامت را افزایش دهیم.

رییس اورژانس کشور در ادامه گفت: با آموزش همگانی در مدارس و مساجد برای پیشگیری از صدمات چهارشنبه آخر سال اقدام می کنیم تا مردم جامعه با شادی این روز را بگذرانند. البته باید با اطلاع رسانی به موقع نگذاریم آسیبی به افراد جامعه برسد و هر چه برای پیشگیری از صدمات چهارشنبه سوری آخر سال تلاش کنیم باز هم کم است چرا که تنها با آموزش در سال گذشته ۶۵ درصد آمار صدمات کاهش یافته است.

ایجاد دانشگاه اورژانس کشور

کولیوند در ادامه با بیان اینکه در راستای مهارت افزایی افراد اورژانس کشور دانشگاه اورژانس ایجاد می شود، گفت: به صورت شبانه روزی افراد اورژانس در دانشگاه مختص این رشته تربیت خواهند شد که در همین راستا محلی در استان شیراز در نظر گرفته و در حال پیگیری است.

حفظ و نگهداری از سرمایه های اجتماعی به عهده ماست

کولیوند در ادامه با اشاره به افزایش هزار دستگاه تویوتا به اورژانس کشور ، گفت:  تجهیزاتی که در اختیار شما قرار دارد جزئی از اموال شماست که باید به گونه ای مراقبت کنید که بتوانیم بهترین خدمت را به مردم ارائه دهیم.


همچنین در این مراسم دکتر آقازاده معاون آموزشی سازمان اورژانس کشور ضمن گزارشی از برگزاری این المپیاد گفت: یکى از اهداف سازمان اورژانس در برگزاری این المپیاد ارزیابی ارزش کار همکاران فوریت های پزشکی بود.

وی افزود: شرکت کنندگان امسال نسبت به سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشتند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196992
کلمات کلیدی