• 97/06/20 - 10:03
  • 62
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

سرپرست مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت منصوب شد

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در حکمی دکتر خیرالله غلامی را به عنوان سرپرست مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت منصوب کرد.

به گزارش وبدا، دکتر باقر لاریجانی در این حکم با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی با دانش و مهارت و مطابق با استانداردهای بین المللی و در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه از جمله اولویت هایی است که مکررا در اسناد بالادستی و توسط مسئولین کشور مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار داشت: بر این اساس و به منظور ارتقای پاسخگویی حوزه آموزش، برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به عنوان نقشه راه توسعه آموزش عالی سلامت تدوین شده و با همکاری دست اندرکاران این حوزه در دست اجرا می باشد.

وی همچنین با اشاره به اینکه حوزه معاونت آموزشی روزانه پاسخگوی تعدادی زیادی از مراجعین از اقصی نقاط کشور می باشد، گفت: ضروری است تا در راستای ارتقای خدمات آموزشی تدابیری جهت تسریع در رفع نیازهای مراجعان و اصلاح فرآیندهای پاسخگویی اندیشیده شود.

دکتر لاریجانی در این حکم تلاش در جهت ارتقا نظام ارزشیابی دانشگاههای مختلف دنیا و روش های ارزشیابی مدارک داوطلبان، بازنگری و اصلاح فرآیندهای مختلف جاری در مرکز به منظور تسهیل در رسیدگی به امور مراجعان  و تکریم آنها، تلاش جهت مجازی سازی کامل فرآیندها و کاهش مراجعات حضوری به مرکز، ارتقای تعاملات سازنده با کلیه حوزه های مرتبط و دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی به منظور ارتقای پاسخگویی و انجام امور مربوطه و واسپاری برخی امور به دبیرخانه های کلان مناطق آمایشی در جهت تمرکززدایی و توانمندسازی این مناطق را  از مهمترین اهدافی برشمرد که باید در راستای تحقق بخشیدن به آنها تلاش کنند. 

متن این حکم به شرح زیر است:


جناب آقای دکتر خیرالله غلامی
استاد  محترم  دانشگاه علوم پزشکی تهران

همانطور که مستحضرید تربیت نیروی انسانی با دانش و مهارت و مطابق با استانداردهای بین المللی و در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه از جمله اولویت هایی است که مکررا در اسناد بالادستی و توسط مسئولین کشور مورد تاکید قرار گرفته است. بر این اساس و به منظور ارتقای پاسخگویی حوزه آموزش، برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به عنوان نقشه راه توسعه آموزش عالی سلامت تدوین شده و با همکاری دست اندرکاران این حوزه در دست اجرا می باشد.
در کنار این برنامه ها حوزه معاونت آموزشی روزانه پاسخگوی تعدادی زیادی از مراجعین از اقصی نقاط کشور می باشد و  ضروری است تا در راستای ارتقای خدمات آموزشی تدابیری جهت تسریع در رفع نیازهای مراجعان و اصلاح فرآیندهای پاسخگویی اندیشیده شود.
براین اساس و نظر به تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی ، بدین وسیله به عنوان سرپرست مرکز خدمات آموزشی منصوب می گردید تا با همکاری کلیه اساتید، صاحبنظران و دست اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی و همچنین با هماهنگی کامل با حوزه معاونت آموزشی وزارت متبوع در جهت تحقق اهداف زیر بکوشید:
- ارتقاء نظام ارزشیابی دانشگاههای مختلف دنیا و روش های ارزشیابی مدارک داوطلبان
- بازنگری و اصلاح فرآیندهای مختلف جاری در مرکز به منظور تسهیل در رسیدگی به امور مراجعان  و تکریم ایشان
- تلاش جهت مجازی سازی کامل فرآیندها و کاهش مراجعات حضوری به مرکز
- ارتقای تعاملات سازنده با کلیه حوزه های مرتبط و دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی به منظور ارتقای پاسخگویی و انجام امور مربوطه
- واسپاری برخی امور به دبیرخانه های کلان مناطق آمایشی در جهت تمرکززدایی و توانمندسازی این مناطق
توفیق جنابعالی را در اعتلای جایگاه آموزش علوم پزشکی کشور از خداوند متعال خواستارم.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,انتصابات
  • کد خبر : 180987
کلمات کلیدی