• 98/12/06 - 14:59
  • 68
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

سند آمایش سرزمینی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس نیازهای آموزشی وزارت بهداشت تدوین شد

جلسه‌ هماهنگی مسئولان شورای گسترش وزارت بهداشت با مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی 98 در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش وبدا، در راستای سیاست همگرایی علوم و بر اساس نیازهای کشور به نیروی انسانی متخصص در حوزه‌ی سلامت، سند آمایش سرزمینی دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شد.

در این جلسه دکتر امین قاسم بگلو مدیر کل توسعه سلامت دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اسناد وزارت بهداشت و بسته‌های تحول ونوآوری از آنها با عنوان اسناد بالادستی یاد کرد که در تدوین سند آمایشی دانشگاه آزاد از آنها استفاده شده است.

دکتر قاسم بگلو گفت: در سند آمایش سرزمینی دانشگاه آزاد اسلامی، کل کشور بر اساس سند آمایش سرزمینی به 10 کلان منطقه و منطبق بر کلان مناطق وزارت بهداشت تقسیم شده تا دبیرخانه‌های این کلان مناطق با دبیرخانه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت در تعامل و همکاری باشند و بتوانیم از تجربیات دبیرخانه‌ی کلان مناطق دانشگاه‌های علوم پزشکی استفاده نماییم.

در ادامه دکتر احمد فخری مسئول واحد نظارت و ارزیابی واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد و موسسات غیردولتی تاکید کرد در تدوین سند آمایش سرزمینی دانشگاه آزاد اسلامی بحث نیازسنجی به صورت کامل مد نظر بوده و سهم دانشگاه آزاد اسلامی برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز کشور در نظر گرفته شده است.

دکتر آیتی دبیر شورای گسترش وزارت بهداشت نیز ضمن تقدیر از مسئولان دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: سند آمایش سرزمینی دانشگاه آزاد اسلامی مجموعه‌ای از اطلاعات ارزشمند است و همگام سازی حوزه‌ی پژوهش با آموزش در این سند، نقطه‌ی قوتی محسوب می‌شود که قابل ملاحظه است.

دکتر آیتی تصریح کرد گسترش باید بر اساس سند آمایش و سند برآورد نیروی انسانی انجام شود لذا لازم است سند آمایش سرزمینی دانشگاه آزاد با سند برآورد نیروی انسانی مورد نیاز وزارت بهداشت تا سال 1408 تطابق یابد.

در پایان دکتر حمید اکبری مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن جمع‌بندی بر ادامه‌ جلسات کارشناسی تاکید کرد .

بر اساس این جمع‌بندی مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامی ضمن معرفی نماینده‌ای جهت شرکت در جلسات کارشناسی پروژه‌ی برآورد نیروی انسانی در شورای گسترش وزارت بهداشت، موضوع را به 10کلان منطقه‌ی آمایشی دانشگاه آزاد معرفی و ابلاغ نماید.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 199927
کلمات کلیدی