• 98/08/22 - 12:46
  • 30
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی عنوان کرد:

ضرورت تقویت جایگاه سلامت و امنیت غذایی از طریق راهکارهای اجرایی و عملیاتی

رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با تاکید بر تقویت جایگاه سلامت و امنیت غذایی از طریق راهکارهای اجرایی و عملیاتی، خواستار همکاری دوجانبه دبیرخانه و سازمان برنامه و بودجه و اندیشیدن سازوکار اجرایی مناسب برای ماده شش آیین‌ نامه اجرایی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، شد.

به گزارش وبدا، دکتر علی دل‌پیشه در نشست مشترک اعضای دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با دکتر حمید پوراصغری، معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور، که به منظور تبیین جایگاه، وظایف، اختیارات و برنامه‌های دبیرخانه و رایزنی درخصوص نقش و جایگاه نظارتی آن، برگزار شد، ضمن بر شمردن برخی از مهم‌ترین وظایف و ماموریت‌های این دبیرخانه، بر اساس قوانین و آیین‌نامه‌های موجود به ویژه قرار گرفتن دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، خواستار تحکیم جایگاه نظارتی آن به منظور دستیابی به اهداف کلان سلامت مردم در سطوح فرابخشی شد.

وی خواستار همکاری دوجانبه دبیرخانه و سازمان برنامه و بودجه و اندیشیدن سازوکار اجرایی مناسب برای ماده شش آیین‌ نامه اجرایی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی شد.

دکتر دل‌پیشه در ادامه با پرداختن به مصوبه هیات وزیران و تجمیع شوراهای استانی به چهار کارگروه ذیل شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، خواستار تقویت جایگاه سلامت و امنیت غذایی از طریق راهکارهای اجرایی و عملیاتی شد.

رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در پایان به طرح بازاندیشی ساختار دبیرخانه‌های استانی سلامت و امنیت غذایی و جایگاه کارکنان آن در دانشگاه‌ها پرداخت.

در ادامه این نشست، دکتر پوراصغری ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، سخنان و دیدگاه‌های مطروحه از سوی اعضای دبیرخانه را به جا و کارشناسانه عنوان کرده و درخصوص همکاری و مساعدت سازمان برنامه و بودجه کشور با دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی قول مساعد داد.

 در پایان، ضمن بحث و تبادل نظر حاضران با معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیران و کارشناسان دفتر مذکور، درباره مسائل ذکر شده، راه‌ حل‌هایی برای دست‌یابی به وضعیت مطلوب و خواسته‌های بیان شده، از سوی حاضران پیشنهاد شد که به منظور بررسی و تثبیت و ارائه نظر نهایی، تصمیم‌ گیری درباره آن‌ها به نشست بعدی موکول شد.

گفتنی است، این نشست، روز گذشته (سه‌شنبه) در محل سازمان برنامه و بودجه کشور تشکیل شد./230/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196957
کلمات کلیدی