• 98/08/19 - 20:00
  • 25
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور وزیر بهداشت؛

فاز یک طرح توسعه بیمارستان خاتم الانبیا(ص) ابرکوه به بهره برداری رسید

فاز یک طرح توسعه بیمارستان خاتم الانبیا(ص) شهرستان ابرکوه با حضور وزیر بهداشت و معاون درمان وزارت بهداشت به بهره برداری رسید.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح این پروژه، اظهار کرد: در سالهای پس از انقلاب اسلامی، دستاوردهای بسیار ارزشمندی در توسعه زیرساخت های نظام سلامت، کاهش مرگ و میر مادران باردار و کودکان و توسعه شبکه های بهداشتی و درمانی داشتیم و در بین کشورهای منطقه توانستیم در جایگاه اول قرار گیریم.

وی افزود: طرح تحول نظام سلامت که در دوران ریاست جمهوری دکتر روحانی آغاز شد، به عنوان یکی از مهمترین طرح های اجتماعی توانست توفیقات زیادی در کاهش پرداختی مردم، توجه به بیماران خاص و صعب العلاج، توسعه زیرساخت ها و ماندگاری تیم پزشکی در مناطق محروم داشته باشد و در استمرار این طرح، امروز شاهد افتتاح فاز یک توسعه بیمارستان خاتم الانبیا(ص) ابرکوه هستیم.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از خیّرین سلامت استان یزد در توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی در این استان، گفت: دستگاه سی تی اسکن برای شهرستان ابرکوه تامین می شود و پس از فراهم کردن ساختمان و زیرساخت لازم، در این شهرستان نصب خواهد شد.

دکتر نمکی گفت: دکتر جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت که در این سفر همراه بنده است، با توجه به سفرهای قبلی اش به شهرستان ابرکوه و همچنین مسافت زیاد ابرکوه با مرکز استان، بررسی های لازم برای تامین نیروی تخصصی را انجام می دهد تا نیازمندی این منطقه به نیروی تخصصی به حداقل برسد.

گفتنی است، فاز یک توسعه بیمارستان خاتم الانبیا(ص) ابرکوه با ظرفیت ۳۴ تخت در زمینی به مساحت ۳۴۸۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ساخته و تجهیز شده است./۲۰۶

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196828
کلمات کلیدی