• 98/09/14 - 09:24
  • 64
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان وزارت بهداشت به روسای دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کرد:

فعال کردن بخشی از فضای کلینیک های ویژه داخل و خارج بیمارستان ها به منظور خدمات درمانی آنفلوانزا

 دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به روسای دانشگاه و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور گفت: با توجه به شیوع آنفلوانزا و ازدحام مراجعه به اورژانس بیمارستان ها که می تواند سبب تأخیر در ارائه خدمات درمانی و یا اعزام بی‌مورد شود، تمهیداتی اندیشیده شود تا با فعال نمودن بخشی از فضای کلینیک های ویژه داخل و خارج بیمارستان در نوبت‌های صبح و عصر و حتی روزهای تعطیل با استقرار پزشکان متخصصین عفونی، داخلی، اطفال و در صورت امکان فوق تخصصین ریه، ساماندهی لازم در ارائه خدمات و مدیریت درمان آنفلوانزا تا طبیعی شدن شرایط صورت پذیرد.

به گزارش وبدا، متن این نامه به شرح زیر است:

ریاست محترم دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ... 

موضوع: خدمات درمانی آنفلوانزا در کلینیک های ویژه

با توجه به شیوع آنفلوانزا و ازدحام مراجعه به اورژانس بیمارستان ها که می تواند سبب تأخیر در ارائه خدمات درمانی و یا اعزام بی‌مورد شود، مقتضی است تمهیداتی اندیشیده شود تا با فعال نمودن بخشی از فضای کلینیک های ویژه داخل و خارج بیمارستان در نوبت‌های صبح و عصر و حتی روزهای تعطیل با استقرار پزشکان متخصصین عفونی، داخلی، اطفال و در صورت امکان فوق تخصصین ریه، ساماندهی لازم در ارائه خدمات و مدیریت درمان آنفلوانزا تا طبیعی شدن شرایط صورت پذیرد. بدیهی است ترتیبی نیز اتخاذ شود با توجه به هماهنگی انجام شده با معاونت محترم غذا و دارو، داروی مورد نیاز این بیماران در داروخانه کلینیک ویژه تامین و در اختیار آنها قرار گیرد.

ضمنا با توجه به فعال شدن مراکز بهداشتی درمانی با پوشش جمعیت بالای ۵ هزار نفر به صورت تمام وقت توسط معاونت محترم بهداشتی، هماهنگی های لازم را جهت پذیرش بیماران مشکوک طبق پروتکل ابلاغی وزارت، از این مراکز تمام وقت به کلینیک‌های اشاره شده فراهم آورند. لازم به ذکر است آمار روزانه مراجعین سرپایی و موارد بستری را به معاونت بهداشتی وزارت متبوع اعلام نمایید.

                                                         دکتر قاسم جان بابایی

                                                               معاون درمان

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197572
کلمات کلیدی