• 98/12/23 - 08:07
  • 280
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با فرمان فرمانده معظم کل قوا به رییس ستاد کل نیروهای مسلح در زمینه مقابله با کرونا؛

قرارگاه بهداشتی و درمانی کرونا تشکیل می شود

حضرت آیت الله سیدعلی خامنه‌ ای، فرمانده معظم کل قوا با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح با تقدیر از خدمات نیروهای مسلّح به مردم در زمینه مقابله با ویروس کرونا، بر لزوم سازماندهی این خدمات در قالب یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تأکید و خاطرنشان کردند؛ این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال «حمله‌ی بیولوژیکی» بودن این رویداد را مطرح کرده، می‌ تواند جنبه‌ رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملی بیفزاید.


به گزارش وبدا، متن فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:


بسمه‌تعالی


 سردار سرلشکر باقری


با تقدیر از خدماتی که نیروهای مسلح تاکنون در زمینه‌ کرونا به مردم عزیز تقدیم کرده‌ اند و با تاکید بر ادامه و گسترش هرچه بیشتر آن، لازم است، سازماندهی این خدمات به شکل یک قرارگاه بهداشتی و درمانی بوده و علاوه بر درمان و ایجاد مراکز درمانی مانند بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه و غیره، به پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری با شیوه ‌های لازم نیز بپردازد. تقسیم وظایف و مأموریت‌های سازمان‌ها و بخش‌های نیروهای مسلح از وظایف این قرارگاه است. این قرارگاه باید در هماهنگی کامل با دولت و وزارت بهداشت و درمان عمل کند.


این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال «حمله‌ بیولوژیکی» بودن این رویداد را مطرح کرده می‌ تواند جنبه‌ رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملی بیفزاید.


امید است با هدایت الهی و پشتیبانی ویژه‌ حضرت بقیه الله ارواحنا فداه، ملت ایران همواره پیروز و برخوردار از امنیت و سلامت باشند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اسلاید جدید صفحه اول,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 200583
کلمات کلیدی