• 98/09/21 - 11:50
  • 62
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی مطرح کرد؛

قیمت ۷۰ هزار کالای پزشکی در دسترس مردم

مهندس صفوی، از دسترسی مردم به قیمت ۷۰ هزار قلم تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد.

به گزارش وبدا به نقل از مهر، مهندس سید حسین صفوی مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، با اشاره به فراهم بودن دسترسی مردم به استعلام قیمت تجهیزات و ملزومات پزشکی مصرفی در وب سایت اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، گفت: در حال حاضر قیمت ۷۰ هزار قلم کالا(IRC) در سایت اداره کل تجهیزات پزشکی، به آسانی در دسترس مردم است تا از وضعیت قیمت های مصوب و مورد تایید وزارت بهداشت مطلع شوند.

وی با اعلام اینکه قیمت این اقلام شامل کالاهای پزشکی وارداتی و تولید داخل می شود، افزود: قیمت گذاری ها از سال ۹۳ شروع شده و به روز می شود.

صفوی با اشاره به آن دست از کالاهای پزشکی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه می شوند، گفت: علاوه بر قیمت این قبیل کالاها، قیمت سایر کالاهای پزشکی که مشمول ارز دولتی نمی شوند نیز در این سایت قابل مشاهده است.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، با اشاره به دو روش تماس مردم برای پیگیری شکایات از قیمت ها، افزود: دو روش تماس تلفنی و ثبت در سامانه شکایت، برای پاسخگویی به مردم راه اندازی شده است.

 

صفوی با تاکید بر تشدید نظارت ها و بازرسی ها به منظور کنترل قیمت ها در بازار تجهیزات و ملزومات پزشکی کشور، گفت: بر اساس تصمیم اداره کل تجهیزات پزشکی، معاونت غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور موظف هستند در استان ها و مناطق خود، بازرسی دوره ای به منظور کنترل قیمت ها داشته باشند.

 

وی افزود: بازار تجهیزات پزشکی کشور توسط بازرسان اداره کل تجهیزات پزشکی، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف کنندگان، رصد و نظارت می شود.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، در ارتباط با قیمت سمعک نیز، گفت: با توجه به اینکه سمعک با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می شود، قیمت همه مدل ها و برندها، در سایت اداره کل تجهیزات پزشکی قابل رصد است.

صفوی ادامه داد: سمعک ها بر اساس نوع مدل و کشور سازنده، قیمت گذاری و به صورت ریالی در سایت محاسبه شده است.

وی افزود: قیمت سمعک در دو ستون جداگانه که شامل قیمت فروش شرکت وارد کننده و قیمت برای توزیع و عرضه است، در دسترس عموم قرار دارد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 197827
کلمات کلیدی