• 98/11/23 - 12:14
  • 54
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

مانور آموزشی کرونا ویروس در میرجاوه


رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از برگزاری مانور آموزشی مبارزه و کنترل کرونا ویروس با هدف افزایش توان تخصصی کارکنان بهداشت و درمان در میرجاوه خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر سید محمد هاشمی شهری، رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این خبر گفت: نظام بهداشت و درمان با همکاری و مشارکت مردم و سایر دستگاه ها و نهادهای مرتبط در برابر ورود کرونا ویروس به کشور ایستاده اند و با توجه به گسترش جهانی این ویروس و احتمال ورود آن به داخل کشور باید برای هر سناریوئی آمادگی داشته باشیم.

وی، به روز رسانی اطلاعات تخصصی تمام کارکنان نظام بهداشت و درمان و برخورداری از توانمندی اقدام مناسب و به موقع را یکی از برنامه های ابلاغ شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های تابعه عنوان کرد و گفت: مانور آموزشی با هدف کسب آمادگی بیشتر و تمرین برخورد با بیمار یا بیماران  احتمالی مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان دارالشفاء و  پایانه مرزی میرجاوه برگزار شد.

وی افزود: این مانور در راستای هم افزایی و آمادگی بیشتر  کارکنان شاغل در پایانه مرزی، اورژانس ۱۱۵ و بیمارستان دارالشفاء میرجاوه و با  محوریت بیماری کورونا ویروس برگزار و بیمار فرضی پس از انجام مراقبت های لازم از نقطه صفر مرزی به بیمارستان دارالشفاء  منتقل شد .
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  با اشاره به اجرای  مراقبت های پیشگیرانه در پایگاه مراقبت مرزی میرجاوه اظهار داشت:   از ابتدای شیوع بیماری در کشور چین و انتشار آن به سایر نقاط دنیا ، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مراقبت ها ی تخصصی و فعالیت نظام مراقبت سندرمیک را در مبادی رسمی ورودی به کشور و از جمله مرزهای میرجاوه و فرودگاه بین المللی زاهدان  افزایش داده است و خوشبختانه تا کنون هیچ موردی از بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان مشاهده و گزارش نشده است.302/119

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس
  • کد خبر : 199605
کلمات کلیدی