• 98/07/21 - 23:50
  • 20
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت:

مراقبت های اولیه سلامت از محورهایی مهم اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: مهمترین تمرکز شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در زمینه پوشش همگانی سلامت، تامین نیروی انسانی برای خدمات سلامت، دسترسی به داروها و پوشش های همگانی سلامت است.

به گزارش وبدا، دکتر تدروس آدانوم گابریسوس در بدو ورود به کشور برای شرکت در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، با ابراز خرسندی برای حضور در ایران، اظهار کرد: عموما اجلاس منطقه‌ای و جهانی بهداشت کمک می کند که کشورها همدیگر را بهتر بشناسند و از تجارب هم بیشتر استفاده  کنند و البته به اجماع از موضوعات سلامت مهم منطقه و جهان برسند.

وی افزود: تعهد ایران در زمینه پوشش همگانی سلامت بسیار خوب است و البته سازمان بهداشت جهانی بر آن تاکید دارد. نظام سلامت ایران بسیار مستحکم است، چراکه روی مراقبت‌های اولیه سلامت کار کرده است. سازمان بهداشت جهانی روی این موضوع بسیار تاکید دارد که نظام مراقبت‌های اولیه سلامت را ترویج دهد.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت تصریح کرد: در زمینه مراقبت‌های اولیه سلامت، کشورها لازم است که از همدیگر یاد بگیرند، به خصوص اینکه ایران در این زمینه دستاوردهای مهمی دارد و می تواند با سایر کشورها به اشتراک بگذارد. موضوع مراقبت های اولیه سلامت از محورهایی است که یکی از جلسات اصلی این اجلاس به آن اختصاص یافته است و شرکت کنندگان می توانند تجارب خود را درمورد آن به اشتراک بگذارند. مفتخرم که یکی از واحدهای مراقبت های اولیه سلامت را در ایران ببینم و از نزدیک با این سیستم آشنا شوم.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین تمرکز این اجلاس در زمینه پوشش همگانی سلامت، تامین نیروی انسانی برای خدمات سلامت، دسترسی به داروها و پوشش های همگانی سلامت است، البته در کنار این موضوع، بیماریهای غیر واگیر همواره مورد توجه سازمان بهداشت جهانی بوده است./404

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196024
کلمات کلیدی