• 98/08/23 - 12:47
  • 46
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

مردم تهران به دلیل آلودگی هوا از ترددهای غیر ضرور خودداری کنند

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: میانگین شاخص کیفی هوای تهران طی 24 ساعت گذشته به عدد 149 رسیده و تنها یک واحد با عدد 150 که ناسالم برای تمام گروه ها است فاصله دارد.

به گزارش وبدا، دکتر عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با توجه به میانگین شاخص کیفی هوای تهران به عدد 149 گفت:به نوعی هوای تهران برای تمام گروه ها ناسالم است و این عدد شاخص طی هفته گذشته و این هفته بالاترین عدد شاخص بوده است.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی این وضعیت تا فردا ادامه خواهد داشت.

دکتر شاهسونی در ادامه توصیه کرد: کسانی که به بیماری های قلبی و ریوی مبتلا هستند و کودکان و سالمندان، زنان باردار و همچنین کسانی که بیماری های زمینه ای دارند از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را تا حد امکان کاهش بدهند.

وی ادامه داد: با توجه به تعطیلات آخر هفته مردم فعالیت های ورزشی را تا حد امکان کاهش بدهند و یا در فضای بسته ورزش کنند.

دکتر شاهسونی با بیان اینکه والدین کودکانشان را در این روزها به بوستان ها نبرند گفت: شاخص کیفی  هوا برای این گروه ناسالم است و افرادی که مجبورند در خارج از منزل فعالیت کنند از ماسک های مخصوص P2 یا N95 استفاده کنند.

وی گفت: به هر حال هوای تهران ناسالم است و در 13 منطقه از شهر تهران شاخص کیفیت هوا برای تمام گروه ها ناسالم است در حالیکه در یکی از مناطق شهر تهران شاخص کیفی هوا به عدد 187 رسیده است.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196989
کلمات کلیدی