• 98/11/22 - 11:44
  • 46
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
همزمان با یوم الله ۲۲ بهمن ماه؛

مرکز MRI شهید سپهبد قاسم سلیمانی شهرستان لامرد با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مرکز MRI شهرستان لامرد، مزین به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی، به بهره برداری رسید.

به گزارش دکتر سعید نمکی در آئین افتتاح این مرکز با تبریک چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: اتفاقاتی که در عرصه تمامی خدمات، به ویژه حوزه سلامت کشور، پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ثبت رسیده، بسیار چشمگیر است.

وی توسعه قابل توجه حضور متخصصان را از مصادیق این امر برشمرد و ادامه داد: در سالهای قبل از انقلاب اسلامی، در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان در مجموع ۳۰ پزشک متخصص حضور نداشتند در حالیکه فقط در بیمارستانی مانند شهرستان کنگان در حال حاضر، ۶۰ پزشک متخصص فعالیت دارند و بهره برداری از MRI شهرستان لامرد به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و تلاش نیروهای جهادی بوده است.

وی همچنین از تلاش برای تکمیل و تجهیز و بهره برداری از بیمارستان جدید این شهرستان، در آینده نزدیک خبر داد و ابراز امیدواری کرد زیرساخت های این منطقه، از توسعه روزافزون برخوردار باشد.

ساختمان ام آر آی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) لامرد در زمینی به ۵۰۰ مترمربع و با زیربنای ۳۲۷ متر مربع در محوطه این بیمارستان و با اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی از محل اعتبارات عمرانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به بهره برداری رسید.

دستگاه ام آر آی این مرکز ۱.۵ تسلا است که با اعتباری بالغ بر ۵۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات ارزی مجلس و شرکت ملی نفت ایران خریداری شده است.

وزیر بهداشت همچنین پیش از افتتاح مرکز MRI سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی لامرد از بیمارستان جدید در حال ساخت این شهرستان که مراحل ساخت آن به پایان رسیده و در آستانه تجهیز و راه اندازی است، بازدید کرد./۲۰۶

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 199589
کلمات کلیدی