• 98/10/23 - 15:47
  • 62
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

نجات جان ششمین مادر باردار در مناطق عشایری گرفتار سیل

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از نجات جان مادر باردار بد حال ساکن در یکی از مناطق عشایری و چادر نشین سیستان و بلوچستان، خبر داد.

 

به گزارش وبدا، دکتر سید محمد هاشمی شهری، گفت: با نجات این مادر باردار، تعداد مادرانی که در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از سیل و سیلاب اخیر عبور داده شده اند به 6 نفر رسید.

 

وی افزود: این مادر باردار در مناطق عشایری منطقه رحمت آباد از توابع شهرستان سیب و سوران ساکن بود.

 

همچنین، مهندس ایوب کرد تمینی، رییس مرکز بهداشت سیب وسوران نیز در این باره گفت: برای نجات جان مادر بارداری که در مناطق عشایری و چادر نشین رحمت آباد زندگی می کرد، باهماهنگی اداره راهداری و هلال احمر یک دستگاه لودر به منطقه اعزام شد.

 

وی ادامه داد: این مادر باردار در حین دریافت سرم و سایر داروهای مورد نیاز و به همراه ماما و تکنسین فوریت ها از مسیر آب عبور داده شد.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه اسباب و اثاثیه و اقلام زندگی این خانواده و از جمله مدارک پزشکی مادر باردار در سیل اخیر آسیب دیده و دچار آب گرفتگی شده بود که  بعد از تحویل مادر باردار به آمبولانس و حرکت به سمت مرکز جامع خدمات سلامت، بخشی از اسباب و اثاثیه این خانواده نیز توسط  لودراز سیلاب عبور داده شد.

 

رییس مرکز بهداشت سیب وسوران بیان کرد: این مادر باردار که هفته 28 هفته ام بارداری را سپری می کند، به دلایل بالینی به مرکز مجهزتر اعزام شد و هم اکنون در بیمارستان رازی سراوان بستری است.

 

گفتین است، وقوع سیلاب اخیر، دسترسی زمینی به این منطقه را دچار اختلال کرده بود، امّا با همت مجموعه کارکنان بهداشت شهرستان سیب و سوران، کارکنان فوریت های پزشکی و با هماهنگی صمیمانه اداره کل راه و ترابری و هلال احمر، ششمین مادر باردار گرفتار در سیل نیز نجات یافت.

 

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 198788
کلمات کلیدی