• 98/07/23 - 15:30
  • 24
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
ریيس کمیته فنی شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی مطرح کرد:

نمایش قابلیت‌های حوزه سلامت ایران به مسئولان سلامت جهان

ریيس کمیته فنی شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: قابلیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی به شکل‌های مختلف به نمایش گذاشته شده است.

دکتر محمد آسایی در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا با بیان این مطلب افزود: روز گذشته استقبال بسیار خوبی از همایش پیاده روی در حاشیه این اجلاس بین المللی انجام شد که نشان دهنده اهمیت دادن  ایران در زمینه سلامت و کنترل عوامل خطر است. در نتیجه مردم اطلاع پیدا می‌کنند که وزارت بهداشت در این زمینه حساس است و اطلاع رسانی می‌کند.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت از حضور کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی نهایت استفاده را می‌کند و جلسات مختلفی با حضور این دانشمندان جهانی برگزار می‌شود.

مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشت بیان کرد: ۱۹ کشور در این اجلاس حاضر شدند و فقط کشورهای عربستان سعودی، بحرین و مراکش حضور پیدا نکردند. کارشناسان بقیه کشورهای منطقه مدیترانه شرقی حاضر هستند و از این فرصت می‌توان به خوبی استفاده کرد.

دکتر آسایی گفت: سیستم خانه‌های بهداشت و مراقبت‌های بهداشتی اولیه ایران حتی در آمریکا هم الگوبرداری شده است و این مسائل را می‌توان به جهان نشان داد و جایگاه ایران را مطرح کرد. بازدید دکتر  تدروس از یک مرکز بهداشت در تهران یک ساعت و نیم طول کشید و حتی گفت که چیزهای زیادی یاد گرفته است که این موضوع برای ایران افتخار محسوب می‌شود.

رییس کمیته فنی شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی اظهار داشت: در پایان این اجلاس، بیانیه‌ای با عنوان «بیانیه تهران» منتشر می‌شود که در تاریخ سازمان جهانی بهداشت ماندگار خواهد شد. / ۴۰۱

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196127
کلمات کلیدی