• 98/07/21 - 18:31
  • 52
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون وزیر بهداشت سوریه عنوان کرد:

نیاز دولت سوریه برای رفع تحریم ها و موانع ورود تجهیزات پزشکی و دارو

معاون وزیر بهداشت سوریه گفت: ما در این اجلاس به ریاست سازمان بهداشت جهانی اتکا داریم تا به دولت سوریه در رفع تحریم ها و موانع ورود تجهیزات پزشکی و دارو که نیاز مردم سوریه است، کمک کند.

 

به گزارش وبدا، احمد خلیلفاوی در بدو ورود به ایران با اشاره به اینکه روابط بین ایران و سوریه روابط طولانی مدت و استراتژیکی است، اظهار کرد: در این مدت ارتباط میان وزارت بهداشت دو کشور نیز وجود دارد.

 

وی افزود: از طریق کانال‌های دیپلماتیک و رسانه ها دستاوردهای ایران را در حوزه سلامت دنبال می کنیم و از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت شگفت زده و خوشحال هستیم، این نشان می دهد که وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران برنامه ها  و راهبرد های زیادی را  در حوزه سلامت در نظر گرفته است تا بتواند به این مرحله برسد.

 

معاون وزیر بهداشت سوریه با تاکید بر زمینه روابط و همکاری بیشتر وزارت بهداشت دو کشور، عنوان کرد: ما می توانیم برنامه‌های وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران را در سوریه پیاده کنیم.

 

وی با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق مختلف سوریه تصریح کرد: در طول بحران سوریه طی هشت سال جنگ با تروریست‌ها، علیرغم وجود برخی مشکلات از طرف گروه های مسلح که مانع ارسال تجهیزات پزشکی به مناطق درگیر می شوند، خدمات بهداشتی درمانی بدون توقف در این مناطق دنبال می شود و تمام مردم چه در مناطق امن و چه در مناطق درگیر همواره این خدمات را دریافت کرده‌اند، همچنین واکسن های مورد نیاز مردم  از طریق هلال احمر به مناطق درگیر ارسال می شود.

احمد خلیلفاوی افزود: در هر اجلاس بین المللی موضوعاتی مطرح می شود و حتماً نتایج مثبت خواهد داشت که به توان دولت‌ها برای کمک در این حوزه بستگی دارد، ما در این اجلاس به ریاست سازمان بهداشت جهانی اتکا داریم تا به دولت سوریه در رفع تحریم ها و موانع ورود تجهیزات پزشکی و دارو که نیاز مردم سوریه است، کمک کند./404

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196006
کلمات کلیدی

تصاویر

soriye.jpg