• 98/02/01 - 14:43
  • 3
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل:

وزیر بهداشت دوشنبه به عراق سفر می کند

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل با بیان اینکه وزیر بهداشت در صدر هیات بلند پایه ای از مسئولان و بخش خصوصی سلامت ایران، دوشنبه به عراق سفر می کند، گفت: سفر دکتر نمکی، وزیر بهداشت کشورمان، به دنبال سفر اخیر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به عراق است و از اهمیت ویژه ای در توسعه روابط دوکشور در بخش سلامت برخوردار است.

 

دکتر محسن اسدی لاری در گفتگو با وبدا، با اشاره به برنامه‌هاي سفر وزیر بهداشت به عراق، بیان کرد: ملاقات با وزرای بهداشت و محیط زیست، آموزش عالی و تجارت عراق از جمله برنامه‌هاي سفر دكتر نمکی به كشور عراق است. 

 

وی افزود: امضاي اسناد اجرایی بین دو كشور در حوزه سلامت برای تبادل تجربیات و توسعه روابط در این بخش، از برنامه‌هاي سفر دكتر نمکی به عراق است.

 

به گفته دکتر اسدی لاری، توسعه روابط آموزشی در بخش سلامت، صادرات تولیدات بخش سلامت و هماهنگی وضعیت سلامت زائرین اربعین از دیگر اهداف سفر وزیر بهداشت کشورمان به عراق است.

 

لازم به ذکر است، باتوجه به اهتمام دوکشور در توسعه روابط اقتصادی، تبادلات حوزه سلامت بین این دو کشور، می تواند تاسقف یک میلیارد دلار شامل صادرات دارو، پذیرش بیمار و دانشجو، افزایش پیدا کند که این امر در توسعه زیرساخت های دارویی، درمانی و آموزشی در هر دو کشور ایران و عراق، تاثیر بسزایی خواهد داشت.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 189236
کلمات کلیدی