• 98/02/05 - 00:14
  • 6
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در دیدار با مسئولان استان کربلا؛

وزیر بهداشت مسائل بهداشت و درمان زیارت اربعین را بررسی کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کربلای معلی با مسئولان عراقی و دست اندرکاران ایرانی، مسائل مختلف بهداشتی و پزشکی مربوط به زیارت میلیونی اربعین حسینی را بررسی کرد.

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان و هیات همراه عصر سه شنبه پس از سفر دو روزه و مذاکرات و توافقات در حوزه های مختلف بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بغداد، عازم کربلا شد.

وی در این شهر ضمن زیارت عتبات عالیات با 'عقیل الطریحی' استاندار کربلا دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر نمکی همچنین پس از بازدید از صحن در حال ساخت حضرت زینب(س) در جوار حرم مطهر امام حسین(ع) در جلسه ای در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا، با 'میر مسعود حسینیان' سرکنسول و کارشناسان این نمایندگی، به بررسی مسائل مختلف بهداشتی و پزشکی بخصوص در ایام زیارت و بویژه اربعین حسینی پرداخت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در راس هیاتی بلندپایه از نظام سلامت و بخش خصوصی ایران بعد از ظهر دوشنبه به دعوت همتای عراقی خود علاء العلوانی وزیر بهداشت و محیط زیست عراق وارد بغداد شد.

دکتر نمکی در این سفر همچنین در مذاکرات با وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی عراق یک یادداشت همکاری امضا کرد.

در دومین روز این سفر نیز با حضور وزرای بهداشت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، 5 سند همکاری در زمینه، بهداشت، درمان و دارو بین دو کشور به امضا رسید. این اسناد در زمینه همکاری دارویی و تجهیزات پزشکی، مراقبت اولیه سلامت (PHC)، درمان بیماران و گردشگری سلامت، آموزش تخصصی پزشکی و سند برنامه اول مشترک وزارت بهداشت دو کشور است./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 189406
کلمات کلیدی