• 98/10/23 - 12:55
  • 40
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

پیام تسلیت دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در کانادا به دکتر اسدی لاریسباستین گوپیل، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در کانادا در پیامی درگذشت فرزندان دکتر اسدی لاری در حادثه هواپیمای اوکراینی را تسلیت گفت.

به گزارش وبدا، متن این پیام به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر اسدی لاری عزیز ،
شخصاً و از طرف کمیسیون ملی یونسکو کانادا، اجازه می‌خواهم که در گذشت غم انگیز دو فرزند عزیز شما، محمد و زینب را تسلیت عرض نمایم. امیدوارم روحشان قرین آرامش باشد.
 از این حادثه که برایتان رقم خورده به شدت آشفته ام و خودم را در رنج و ناراحتی شما شریک می‌دانم. قبول این مسئله که این دو جوان استثنایی دیگر در بین ما نیستند بسیار سخت است. دست بی‌رحم سرنوشت با قساوت، دنیا و خانواده شما را از حضور ایشان محروم کرد. تصور این سیاهه اندوه در پیش پای شما برایم نا ممکن است.
 من این افتخار را داشتم که چندی با محمد هم مسیر شوم. پسر شما در همان سن جوانی مردی خارق العاده بود. در ذهن خاطره فردی با این ویژگی های انسانی برای همیشه هک خواهد شد. او تجسم نسل جدید بشر، نسلی درخشان، قاطع و متعهد در خدمت نوع بشر بود که خدمات شایانی را به اطرافیانش ارائه کرده بود. مرد اعتقاد و عمل، وی در همان سن ۲۳ سالگی کارهایی را به ثمر رسانده بود که دیگران پس از سپری کردن سال ها از عهده انجامشان برمی آیند. هر کجا که گام نهاده نشانی پاک نشدنی از خود به یادگار گذشته، از جمله در کمیسیون ملی ما. او عنصری کارآمد محترم شایسته دوست داشتنی در گروه مشاورین جوان ما بود. در جایگاه دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در کانادا هنگامی که به ارزش ها و عقایدی که باید از آنها دفاع کنم می اندیشم، تمامی آرزوها و ایده هایم را در جوانانی همچون محمد می‌یابم که تصمیم گرفتند در این راه قدم بردارند. همچنین می‌دانم که دختر شما، که افتخار ملاقاتشان را داشتم، همین بخشندگی و ویژگی های انسانی را دارا بود. محمد از داشتن چنین خواهری بر خود می بالید.
تنها دلگرمی من دانستن این است که آنها هر دو در رویارویی با این سرنوشت غم‌انگیز در کنار هم بودند.
 می خواهم که شما و خانواده تان بدانید که تا چه اندازه محمد در زندگی من تأثیرگذار بوده است. علاقه و احترام زیادی را برای ایشان قائل بودم. برای همیشه یکی از رهبران جوان باقی خواهد ماند که عمیقاً مرا تحت تاثیر قرار داده است. به شدت دلتنگش هستیم و می‌دانیم که این حسی است که در تمام سازمان ما در کانادا حاکم است. ابراز همدردی برای خانواده شما و خانواده بزرگ انسانی محمد و زینب از همه جهات سرازیر است. در سوگ  فراغشان تا همیشه می گرییم.

به وضوح می دانیم که باز ایستادن در پس از چنین غمی دشوار است. تنها زمان و صبر جزیل یاری رساننده ماست تا از این آزمون گذر کنیم. امیدوارم که به بذرهای مهربانی و نیکی که محمد و زینب در طی این سفر کوتاه شان بر زمین پاشیدند، بارور شوند و برایمان دلداری و چراغ راه باشند. محمد و زینب مطمئنا برای من منبع عمیق الهامات باقی خواهند ماند.
 اجازه می‌خواهم که سخنانم را با بیتی از شاعر بزرگ شما، شمس الدین محمد حافظ، که خردمندانه چنین می‌گوید، به پایان برسانم.


 هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق               ثبت است بر جریده عالم دوام ما


 این عشق بی نهایت که نثار فرزندانتان کردید، بر ما در تجلی قدرت، اراده و تعهدشان عیان گشت. از این عشق چه زیبا برای گسترش نیکی و صلح در اطرافشان بهره بردند. از این منظر دست شما را به گرمی می فشاریم و برای گرامیداشت یاد و خاطره شان در کنارتان هستیم.
 جناب آقای دکتر اسدی لاری، خواهشمندم عمیق‌ترین همدردی و نشان دوستی و محبت مرا پذیرا باشید.

 

 سباستین گوپیل
 دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در کانادا

  • گروه خبری : آخرین اخبار,پیام های تسلیت
  • کد خبر : 198787
کلمات کلیدی