• 98/06/16 - 11:53
  • 41
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مسئول دفتر مالکیت فکری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

پیوستن یکی از اساتید دانشکده دندانپزشکی زاهدان به جمع مخترعین کشور/ اختراع دکتر طاهره نصرت زهی عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی با عنوان "چسب مخاطی کورکومین در درمان ضایعات زخمی لیکن پلان دهانی" موفق به دریافت برگه سبز شد
مسئول دفتر مالکیت فکری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با دریافت برگه سبز مالکیت اختراع، نام خانم دکتر طاهره نصرت زهی عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی زاهدان، به عنوان یکی از مخترعین در کشور ثبت شد.
به گزارش وبدا، دکتر لیلی محمدی مسئول دفتر مالکیت فکری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این خبر افزود: اختراع دکتر طاهره نصرت زهی عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی با عنوان "چسب مخاطی کورکومین در درمان ضایعات زخمی لیکن پلان دهانی" موفق به دریافت برگه سبز شد.
وی اظهار داشت: لیکن پلان که یک بیماری پوستی مخاطی مزمن با منشا سیستم ایمنی است در بیشتر موارد مخاط دهان را مبتلا می کند.
وی تصریح کرد: ضایعات  لیکن پلان دهانی همراه با التهاب است که در این محصول با استفاده از ماده موثره کورکومین که یک ضد التهاب  محسوب می شود  برای درمان بیماری اقدام می شود.
دکتر محمدی افزود: همچنین وجه تمایز این اختراع با سایر درمان های این بیماری،  مخاط چسب بودن این محصول می باشد چرا که در روش های درمانی رایج در حال حاضر پماد های حاوی کورتن تجویز می شود.
وی خاطر نشان کرد: ماده موثره این اختراع به دلیل گیاهی بودن فاقد هر گونه عوارض است.
دکتر محمدی در پایان گفت: با اخذ برگه سبز، مالکیت معنوی این اختراع به نام خانم دکتر نصرت زهی ثبت شده است.
گفتنی است:  این محصول در حال حاضر در مراحل مقدماتی می باشد. 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 194865
کلمات کلیدی