• 98/07/24 - 18:55
  • 55
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر بهداشت لبنان:

۱۵ قلم داروی ایرانی برای عرضه در لبنان ثبت شده است

وزیر بهداشت لبنان در دیدار با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان اعلام کرد: ۱۵ قلم داروی ایرانی در لبنان برای عرضه، ثبت شده است.‌

به گزارش وبدا، دکتر جمیل جباک  در دیدار با دکتر سعی نمکی وزیر بهداشت کشورمان با اشاره به این که از ابتدای مسئولیتش سند استفاده از داروهای ایرانی را در لبنان امضا کرده است، گفت: ایران را یک مرجع بین المللی برای واردات دارو به لبنان می دانیم و در این سفر نیز با شرکت های تولیدی داروی ایرانی برای گسترش همکاریهای دارویی  نشست های مشترکی برگزار کردیم.

وزیر بهداشت لبنان بیان داشت: من اولین وزیری بودم که از سوی جمهوری اسلامی ایران به اجلاس منطقه ای سازمان بهداشت جهانی دعوت شدم و این نشاندهنده روابط نزدیک دو کشور است.

دکتر جبک ادامه داد: لبنان هیچگاه کمک های ایران به خود را که پس از انقلاب اسلامی در ایران به رهبری امام خمینی (ره) انجام شده است، فراموش نمی کند. همین کمک ها باعث شد بتوانیم اسرائیل را از لبنان بیرون کنیم.

وی اضافه کرد: تعداد زیادی از دانشجویان لبنانی در ایران در رشته های مختلف از جمله رشته های تخصصی تحصیل می کنند که این دانشجویان نیروهایی خواهند بود که در آینده لبنان را یاری می کنند.

وزیر بهداشت لبنان تصریح کرد: همانطور که در سفر قبلم به ایران گفتم از تقویت و توسعه روابط و همکاری های مشترک دو کشور کاملاً حمایت می کنیم.

دکتر جمیل جباک افزود: ما این روابط و ملاقات ها را پیگیری می کنیم تا به بالاترین سطح خود برسد زیرا معتقدیم قدرت ما در لبنان و حزب الله در امتداد قدرت ایران قرار دارد.

وی گفت: من به عنوان وزیر بهداشت لبنان همه راه ها را برای توانمندتر شدن کشورم جستجو می کنم و اعتقاد دارم حمایت ایران از ما به قدرت ما می افزاید.

وی در پایان این دیدار ضمن دعوت از وزیر بهداشت کشورمان برای سفر به لبنان، گفت: انتظار داریم همانطور که ما ایران را کشور خود می دانیم شما هم لبنان را مانند کشور خودتان بدانید./202

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196172
کلمات کلیدی