• 97/11/21 - 14:07
  • 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس سازمان غذا و دارو:

۹۷ درصد داروهای مصرفی کشور در داخل تولید می شوند

 
رییس سازمان غذا و دارو همزمان با ایام الله فجر و در بدو ورود به کرمان عنوان کرد: تولید ۹۷ درصد از داروهای مصرفی کشور در داخل کشور افتخار بزرگی است.
 
به گزارش وبدا، دکتر مهدی پیرصالحی با بیان این مطلب افزود: در ابتدای انقلاب در سال ۵۷، از حدود دو هزار قلم دارویی که در کشور مصرف می شد، حدود ۵۰۰ قلم آن تولید داخل بود.
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر از ۱۰ هزار قلم دارویی که در داخل کشور مصرف می شود حدود ۷ هزار و ۵۰۰ قلم داروها تولید داخل هستند.
 
رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه ۱۲ هزار داروخانه در سطح کشور به بیماران ارائه خدمات می کنند، گفت: سیستم یکنواخت قیمت دارویی در کشور به صورت یکسان است و مردم به صورت یکسان دارو دریافت می کنند.
 
وی خاطر نشان کرد: تحریم ها برای همه، مشکلات و سختی هایی ایجاد کرده است، اعم از تامین ماده اولیه یا مواد بسته بندی که امروز شرکت ها به آن نیاز دارند اما همیشه در تهدیدها فرصت ها هم، نهفته است و خوشبختانه با وجود تحریم ها شرکت های دانش بنیان به خوبی در زمینه دارو فعالیت می کنند.
 
براساس این گزارش، رییس سازمان غذا و دارو در سفر خود به استان کرمان، کارخانه داروی شهرستان رفسنجان را نیز افتتاح خواهد کرد.
 
همچنین نشست با روسا و معاونان غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی استان نیز از دیگر برنامه های رییس سازمان غذا و دارو در شهرستان رفسنجان است.3028/225
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 186908
کلمات کلیدی