• 98/07/22 - 08:15
  • 31
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
‪‎‪وزیر ورزش و جوانان در همایش پیاده روی عنوان کرد

‬‬ تلاش برای ایجاد جامعه ای با نشاط و سالم

‪‎‪ وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش می‌کنیم با اقدامات گسترده در حوزه ورزش بتوانیم جامعه‌ای بانشاط و سالم داشته باشیم

به گزارش وبدا، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان صبح امروز در همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت ضمن بیان این مطلب افزود: باور جدی داریم که اگر در مسیر توسعه اجتماعی و انسانی، سرمایه‌گذاری برای سلامت جسم و روح مردم انجام می‌شود یک چندم سرمایه‌گذاری برای درمان آنها خواهد بود‌.

سلطانی فر تاکید کرد: تلاش می‌کنیم با اقدامات گسترده در حوزه ورزش بتوانیم جامعه‌ای بانشاط و سالم داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در توسعه ورزش همگانی سه برنامه را دنبال کردیم. برنامه ورزش تابستانه در همه شهرستان‌ها که شامل مراسم پیاده‌روی، کوهنوردی، ورزش‌های محلی و بومی بود که پوشش ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفری داشت.

برنامه ورزش روستاییان تحت عنوان جام خوشه چین با پوشش ۱.۵ میلیون نفری که  برای رقابت رشته‌های محلی و بومی شروع شده است و تا دهه فجر نتایج آن مشخص می‌شود. همچنین برنامه المپیک استعدادهای برتر برای سنین ۱۰ تا ۱۵ سال با هدف گسترش ورزش همگانی و استعدادیابی دو سال است که انجام می‌شود.

همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت  صبح امروز با حضور وزرای بهداشت و ورزش و شهردار تهران و مدیر کل دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در حال برگزاری است. /402

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196009
کلمات کلیدی