• 98/08/25 - 12:10
  • 39
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

باید به وزیر بهداشت در حذف رانت‌ کمک کنیمعضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تسویه حساب شخصی برخی نمایندگان با وزیر بهداشت درخصوص مخالفت با تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی پذیرفتنی نیست و باید به او در حذف رانت‌ها کمک کنیم.

به گزارش وبدا به نقل از فارس، احمد همتی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در کشور ما زمانیکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده و نظام جمهوری اسلامی تشکیل شد، یکی از شعارهای اصلی نظام، عدالت بود، تصریح کرد: اگر در جایی در کشورمان بی‌عدالتی رخ دهد، مردم از آن ناراحت شده و سرخورده خواهند شد، ضمن اینکه بی‌اعتمادی عمومی نیز منجر به بروز تبعات فراوان برای نظام و کشور خواهد بود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس بیان کرد: همه مسئولان باید به منظور برقراری عدالت در کشور تلاش کنند.

همتی گفت: باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی، پذیرش دانشجو را به گونه ای مدیریت کنیم که احساس بی‌عدالتی و اینکه تعدادی دانشجو با رانت پذیرفته شده و یا رشته خود را تغییر می‌ دهند، به وجود نیاید.

وی خاطرنشان کرد: دیوان عدالت اداری با رای صادره، احکام مربوط به نقل و انتقال دانشجویان غیرپزشکی به رشته‌های پزشکی را ملغی اعلام کرد، وزارت بهداشت و وزارت علوم نیز در زمینه رانت ایجاد شده برای فرزندان اعضای هیات علمی بسیار حساس هستند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: فردی که در رشته دامپزشکی پذیرفته شده است، نباید به رشته پزشکی منتقل شده و در کنار افرادی که بدون هیچ رابطه‌ای رشته پزشکی قبول شده اند، بنشیند و تحصیل کند، برهمین اساس هم سیاست وزارت بهداشت منطبق با بسط عدالت است.

همتی عنوان کرد: نباید تصمیم‌گیری‌ها و مکاتبات در بخش‌های اداری وزارت بهداشت و وزارت علوم منجر به آن شود که دانشجویان نتوانند تصمیم‌گیری مناسبی را اتخاذ کرده و این موضوع بر اقدامات آموزشی‌ شان تاثیر منفی داشته باشد و آنها را به سمت بلاتکلیفی سوق دهند.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم جوانان و دانشجویان کشورمان برقراری عدالت آموزشی را به چشم ببینند تا آنها آسیب ندیده و مردم نسبت به بی‌عدالتی معترض نشوند.

همتی خاطرنشان کرد: تسویه حساب شخصی برخی نمایندگان با دکتر نمکی در زمینه تغییر رشته برخی دانشجویان فرزندان اعضای هیات علمی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و نباید قانون گذشته را به وضعیت فعلی مرتبط دانست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تصمیم وزیربهداشت در این باره لغو کلیه احکام مربوط به رانت ایجاد شده برای اعضای هیات علمی است. لذا، مقابله به مثل برخی نمایندگان با وزیر بهداشت به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

وی گفت: نمایندگان مجلس باید در حصول منافع ملی پیشرو و الگو باشند و زمانی که این منافع را در معرض خطر ببینند، باید در مقابل مخالفین آن ایستادگی کرده و از اجرای اقدامات خلاف قانون جلوگیری کنند.

همتی بیان کرد: نمایندگان مجلس بهتر است به دور از تسویه‌ حساب‌های سیاسی به کمک وزیر بهداشت آمده و او را در اجرای قانون کمک کنند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 197025
کلمات کلیدی