• 98/07/23 - 14:43
  • 15
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور وزیر بهداشت و مدیر کل منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در همایش پوشش همگانی سلامت صورت گرفت:

تقدیر از 6 دهه فعالیت مادر پرستاری ایران در نظام سلامت

با حضور وزیر بهداشت و مدیر کل منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در همایش پوشش همگانی سلامت از دکتر سیده سادات باقر مداح، مادر پرستاری نوین ایران به پاس بیش از 6 دهه خدمات ارزنده در حوزه سلامت  تقدیر شد.
 
به گزارش وبدا، دکتر مداح در ابتدا از دست اندرکاران نظام سلامت به ویژه دکتر نمکی، وزیر بهداشت برای  تلاش در زمینه برگزاری هر چه بهتر شصت و ششمین نشست وزرای بهداشت منطقه تشکر و قدردانی کرد و گفت: بعد از 68 سال خدمت به عنوان یک پرستار از من تقدیر می شود و این اهمیت امر مراقبت را می رساند.
وی همچنین گفت: معلمانی که به ما درس آموختند، عشق به مردم را به ما  یاد دادند.
دکتر مداح در ادامه افزود: افتخارم این است که در هر جا کار کردم  اعم از کار در مراکز درمانی و بالین، به عنوان معلم، به عنوان محقق، به عنوان مدیر با عشق و علاقه خدمت  کردم.
مادر پرستاری نوین ایران خاطر نشان کرد: کار همکاران پرستارم در سراسر کشور از سال های دور در راستای پوشش همگانی سلامت است و کارشان با مردم در روستاها و شهرها است و از این بابت بسیار خرسندم که از سالهای بسیار گذشته تا الان، همراه مردم و برای مردم خدمات خوبی ارائه داده اند.
دکتر مداح گفت: کار با مردم و حرکت در راستای پوشش همگانی سلامت در ذات برنامه درسی و کار پرستاری است و این چیز جدیدی نیست و ما در پرستاری فقط روی بیمار کار نمی کنیم و روی انسان، مردم و البته روی سلامت کار می کنیم.
وی ادامه داد: کار مراقبت پرستاری از قبل تولد تا بعد از مرگ انسان را شامل می شود و پیشگیری ، ارتقا سلامت، توانبخشی را در بر می گیرد.
در حاشیه همایش پوشش همگانی سلامت، دکتر احمد المنظری، مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در گفت و گو با دکتر مداح گفت: باعث افتخار من است که شما را اینجا می بینم و شما از افتخارات نظام سلامت در منطقه هستید .

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196116
کلمات کلیدی