• 98/07/22 - 14:27
  • 30
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر کل دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی:

توانمندی ایران و منطقه در زمینه منابع انسانی بیش از وضعیت فعلی است


مدیر کل دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی اذعان کرد: توانمندی منابع انسانی موجود در ایران و منطقه بیش از آن چیزی است که تاکنون در عرصه سلامت به کار گرفته شده است.

به گزارش وبدا، دکتر احمد المنظری در نشست مراکز پژوهشی همکار با سازمان بهداشت جهانی در ایران که در دانشگاه علوم پزشکی ایران و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: از همکاری های مراکز پژوهشی ایران با سازمان بهداشت جهانی قدردانی می کنم. در حقیقت توانمندی ایران و کشورهای منطقه در زمینه در اختیار داشتن منابع انسانی لازم برای پژوهش های سلامت محور بیش از چیزی است که تاکنون به کار گرفته ایم و باید در راستای به کارگیری مراکز تحقیقاتی بیشتر در ایران و دانشمندان توسط سازمان بهداشت جهانی، تلاش ها را افزایش دهیم.

وی بیان داشت: سیاست سازمان جهانی بهداشت همکاری بیشتر با مراکز دانشگاهی و پژوهشی است. تاریخ و عظمت این منطقه ایجاب می کند با تلاش های کشورهای منطقه به جایگاه اصلی و رفیع خود برسیم و این مهم با توجه به ظرفیت نیروی انسانی و مراکز دانشگاهی و پژوهشی موجود در منطقه امکانپذیر است.
گفتنی است در نشست مراکز تحقیقاتی همکار با سازمان بهداشت جهانی در ایران ابتدا دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ارائه گزارشی از نتایج برنامه پژوهشی کوهورت در سطح کشور برای حاضران پرداخت‌ و سپس دکتر آرش رشیدیان رییس مرکز ملی تحقیقات سلامت، گزارشی از پیشرفت های پژوهشی نظام سلامت کشورمان ارائه کرد.
در این نشست دانشمندان و پژوهشگران ۱۴ مرکز تحقیقاتی همکار سازمان بهداشت جهانی از دانشگاه های علوم پزشکی کشورمان حضور داشتند./202

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196052
کلمات کلیدی