• 98/07/23 - 08:30
  • 15
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر بهداشت پاکستان عنوان کرد:

دستاوردهای چشمگیر کشور ایران در حوزه های بهداشتی

 
وزیر بهداشت پاکستان گفت: گسترش همكاری های بهداشتی و پزشكی ایران و پاكستان می تواند به كاهش بیماری های عفونی و غیر واگیر در منطقه کمک شایانی کند.
به گزارش خبرنگار وبدا، .ظفر میرزا، وزیر بهداشت پاکستان عصر روز گذشته در دیدار با وزیر بهداشت کشورمان در هتل آزادی تهران، ضمن قدردانی از مهمان نوازی کشور ایران در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، از ايران و پاكستان به عنوان دو كشور همسايه با روابط دوستانه ياد كرد و گفت: با گسترش همکاری های بین دو کشور می توانیم از ظرفیت های شایسته ایران در زمینه های مختلف آموزشی، بهداشتی درمانی استفاده کنیم.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه، اجلاس کشورهای عضو منطقه مدیترانه شرقی، یکی از مهمترین رویدادهای منطقه ای بهداشتی است که در راستای تنظیم سیاست های سلامت منطقه و الگو برداری از کشورهای موفق در زمینه های بهداشتی به شمار می رود، افزود: حضور ما و هیات های همراه در این اجلاس فرصت مغتنمی برای بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید و تجربیات کشورهاست که با بحث و گفتگو درخصوص اولویت‌ها و چالش‌های بهداشتی بتوانیم سیاست‌های مدیریتی را برای با هدف افزایش کارایی تدوین کنیم.
بر اساس این گزارش، وزیر بهداشت پاکستان در این نشست که جمعی از مدیران نظام سلامت این کشور به عنوان هیات همراه نیز حضور داشتند، گفت: كشور پاكستان در صدد است تا همكاری های خود با ایران در زمینه صنعت دارو بیش از پیش توسعه و گسترش دهد.
وی اظهار كرد: گسترش همكاری های بهداشتی و پزشكی ایران و پاكستان می تواند به كاهش بیماری های عفونی و بیماری های غیر واگیر و پیشرفت تحقیقات و توسعه كمك كند و از استعدادها و تجربیاتی که در طول سالهای متمادی در حوزه های بهداشتی بدست آورده اید در اختیار سایر کشورها قرار گیرد.
وزیر بهداشت پاكستان تصریح کرد: این خیلی مهم است که کشور ایران توانسته قدم های بسیار مثبتی را در حوزه های بهداشتی و پوشش همگانی سلامت بردارد اما مشکل فعلی ایران و بسیاری از کشورهای دیگر بیماری های غیر واگیر است و درخواست ما این است که با کمک یکدیگر بتوانیم منطقه ای عاری از بیماری ها داشته باشیم.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک مسئولین بهداشت و درمان کشور ایران به پاکستان سفر کنند و شاهد پیشرفتهای بخش سلامت این کشور باشند و امیدواریم روابط خوب دو کشور استمرار داشته باشد.
گفتنی است، شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی با میزبانی کشورمان در حال برگزاری است و اردیبهشت ماه جاری نیز وزیر بهداشت کشورمان با همتای پاکستانی خود در حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و عمران خان نخست وزیر پاکستان، سند همکاری در زمینه بهداشت به امضا رساندند./

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196088
کلمات کلیدی