• 98/09/20 - 15:43
  • 80
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
در نشست شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین‌المللی فارمکس خاورمیانه ۲۰۲۰، مطرح شد؛

فارمکس 2020، فرصتی برای انتقال دانش فنی در حوزه دارو

در نشست شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین‌المللی فارمکس خاورمیانه ۲۰۲۰، که با حضور اعضای این شورا برگزار شد، درخصوص هماهنگی های صورت گرفته به منظور برپایی هرچه بهتر نمایشگاه، بحث و تبادل نظر شد. 

به گزارش وبدا، در این نشست، مهندس فرامرز اختراعی، رییس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی و بسته‌بندی دارویی و رییس دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی فارمکس خاورمیانه ۲۰۲۰، با بیان اینکه فارمکس 2020، فرصتی برای انتقال دانش فنی در حوزه دارو است، اظهار کرد: یکی از ابزارهای لازم جهت بسترسازی نقل و انتقالات دانش فنی به کشور، برگزاری نمایشگاه های تخصصی است. در همین راستا، دو گروه متفاوت در حوزه صاحبان دانش فنی در داخل کشور وجود دارد. یکی، نهادهای تحقیقاتی و دانشگاهی هستند، مانند شرکت‌های دانش‌بنیان که سال‌هاست روی تولید مواد شیمیایی و مواد دارویی کار می‌کنند و دوم، شرکت‌های تولیدکننده داخلی که بسیاری از آنها، تعداد اقلامی که در لیست دارویی‌شان وجود دارد، بیشتر از ظرفیت تولیدی‌شان است، به طوریکه اخیرا که با تدابیر خوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو، از بسیاری از واردات بی ‌مورد، به حد قابل توجهی جلوگیری شده است، ظرفیت شرکت‌های داروسازی و کارخانجات تولیدکننده مواد مؤثره و بسته ‌بندی عملا میان ۳۰ تا ۴۰ درصد در هر محصول افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه های تخصصی داخلی و بین المللی می تواند در تحقق اهداف نامبرده مانند، صرفه جویی ارزی، انتقال دانش فنی، تحقق اقتصاد مقاومتی و رسیدن به خودکفایی بسیار تاثیرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: مهم ترین هدف و تفاوت نمایشگاه فارمکس 2020 با سایر رویدادهای مشابه این حوزه، ملاقات رودرروی صاحبان دانش فنی تولید مواد موثره دارویی و مواد شیمیایی وابسته مانند مواد واسطه با مصرف کنندگان و آنهایی که تمایل به سرمایه گذاری دارند، است. نتیجه این نمایشگاه می تواند منجر به انعقاد قراردادهای متعدد نقل و انتقال دانش فنی شود.

مهندس اختراعی بیان کرد: توانمندی‌های صنعت داروسازی کشور در حوزه‌های مواد موثره دارویی، تجهیزات داروسازی، سرمایه انسانی متخصص و دانش فنی تولید از یک سو و تحریم‌های ظالمانه دشمنان ایران از سوی دیگر، سبب شده که سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی کشور با هدف ارائه توانمندی‌های صنعت داروسازی در عرصه بین المللی و در جهت ایجاد اتحاد و همدلی بین افراد و با واگذاری تکنولوژی شرکت‌های داخلی و خارجی، دومین نمایشگاه فارمکس را برگزار کند.

گفتنی است، نمایشگاه بین‌المللی فارمکس خاورمیانه ۲۰۲۰، یک رویداد B۲B (بازاریابی کسب و کار به کسب و کار) است که با هدف توسعه صنعت داروسازی کشور و تکمیل زنجیره تأمین در حوزه‌های تخصصی صنایع داروسازی کشور قدم بر می ‌دارد. با توجه به رویکرد این نمایشگاه و در نظر گرفتن جلسات و نشست‌های رودررو میان فعالان صنعت دارویی شرکت‌های داخلی و خارجی، می‌توان این نمایشگاه را تخصصی‌ ترین رویداد دارویی خاورمیانه قلمداد کرد.
 
دراین نمایشگاه نشست‌هایی بین غرفه داران نمایشگاه، تامین کنندگان داخلی و خارجی مواد موثره، اینترمدیت‌ها، تجهیزات داروسازی، ملزومات و تجهیزات بسته بندی دارویی و همچنین، خدمات صنعتی با شرکت‌های سازنده دارو و ماده موثره برگزار خواهد شد. همچنین، در این نمایشگاه، مجموعا 208 شرکت حضور دارند که 58 شرکت خارجی هستند.

دومین دوره نمایشگاه بین‌‎المللی فارمکس خاورمیانه 2020 در تاریخ 6 الی 8 اسفند ماه 98 در هتل المپیک تهران، با هدف توسعه صنعت داروسازی کشور، برگزار می شود./207

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197798
کلمات کلیدی