• 98/02/01 - 12:02
  • 2
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو عنوان كرد:

كاهش ١٠٠ قلم داروی وارداتی مشابه تولید داخل

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو گفت: سازمان غذا و دارو برای تسریع در امور تولید کنندگان داخلی برنامه دارد و جلسات منظمی را با سندیکای تولید کنندگان خواهیم داشت و کمیته رونق تولید و تسریع در تولید تشکیل می شود.

 

به گزارش وبدا، دکتر مهدی پیرصالحی، در آیین بهره برداری از کارخانه اکتوور ٢ که با حضور وزیر بهداشت در شهرک صنعتی بهارستان استان البرز برگزار شد، اظهار كرد: در ٦ ماهه دوم سال گذشته تعداد اقلام دارویی وارداتی که مشابه داخلی دارند از ٥٤٠ به ٤٤٠ قلم کاهش یافت؛ اما در حال حاضر ١٦٠ میلیون دلار داروی وارداتی که مشابه داخلی دارند، به کشور وارد می شود که برای کاهش آن در سال جاری برنامه های جدی داریم.

 

وی با اشاره به مصرف ٤٢ میلیارد عدد دارو در سال در کشور، تصریح کرد: تا قبل از امروز بزرگترین واحدهای تولیدی داخلی، ٢.٥ تا ٣ میلیارد عدد دارو تولید می کرد اما این کارخانه توان تولید ٦ میلیارد عدد دارو دارد، اما باید بازارهای صادراتی را نشانه بگیریم.

 

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو یادآور شد: امسال در سازمان غذا و دارو برای شفاقیت تولید و واردات برنامه داریم و هدف گذاری ما با توجه به واگذاری امور غیرحاکمیتی به سندیکاها، تقویت فرایند های نظارتی و سرعت دادن به رونق تولید است.

 

دکتر پیرصالحی در پايان تاكيد كرد: با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم نامه ای امضا کرده ایم که امسال ٨٥ ماده اولیه و ٩٠ محصول دارویی را حمایت کنیم که از واردات به تولید داخلی برسیم./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 189234
کلمات کلیدی