• 98/09/17 - 08:52
  • 57
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس اداره تجهیزات آزمایشگاهی و فرآورده های اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی خبر داد:

واردات دستگاه تست قند خون سالانه 24 میلیون یورو هزینه دارد


مهندس گلباز گفت: واردات دستگاه تست قند خون سالانه 24 میلیون یورو هزینه دارد و یک شرکت برای تولید داخلی دستگاه و نوار تست قند خون به منظور قطع وابستگی اقدام کرده است.

به گزارش وبدا، به نقل از فارس سپیده گلباز، رییس اداره تجهیزات و فرآورده های آزمایشگاهی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو درباره میزان ارز تخصیص یافته برای واردات دستگاه‌های تست قند خون و نوارهای مربوطه اظهار داشت: طبق محاسبات انجام شده، حداقل سالانه مبلغ 24 میلیون یورو برای واردات دستگاه‌های تست قند خون هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه به واردات دستگاه و نوارهای تست قند خون، ارز دولتی تعلق می‌گیرد تاکید کرد: عمده این ارز برای واردات نوارهای تست قند است.

گلباز در پاسخ به این پرسش که آیا این نوع دستگاه توسط کارخانجات داخل تولید می‌شود یا خیر گفت: به تازگی یکی از شرکت‌های داخلی توانسته این دستگاه را با تکیه بر توان متخصصان داخل کشور تولید کند و به مرور و با حضور این دستگاه در بازار، ما از ظرفیت‌های تولید داخل استفاده خواهیم کرد و طبق سیاست‌های سازمان غذا و دارو زمانی که این شرکت بتواند نیاز داخل کشور را مرتفع کند واردات این دستگاه‌ها به مرور محدود و قطع خواهد شد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197639
کلمات کلیدی