• 98/01/31 - 14:03
  • 14
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

کاهش زایمان های غیر بهداشتی با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در مرکز تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا (س) زاهدان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا (س) در طی یکسال گذشته با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی نقش بسزایی در کاهش زایمانهای غیر بهداشتی حاشیه شهر زاهدان داشته است.
 
به گزارش وبدا، دکتر سیدمهدی طباطبایی در بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت حضرت فاطمه (س) با بیان اینکه این مرکز یکی از مجهزترین مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است، خاطرنشان کرد: بیش از 36 هزار نفر از شهروندان حاشیه شهر زاهدان تحت پوشش خدمات سلامت این مرکز قرار دارند.
 
وی ضمن تقدیر از دست اندرکاران ارائه خدمات سلامت تصریح کرد: مرکز تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا (س) یکی از فعال ترین مراکز تسهیلات زایمانی استان برای ارائه خدمات به مادران در دوران بارداری و پس از زایمان است که از یک سال گذشته تاکنون با پذیرش 4500 مادر باردار و ارائه خدمات رایگان به آنان نقش به سزائی در کاهش زایمان های غیر بهداشتی حاشیه شهر زاهدان ایفا کرده است.
 
وی در ادامه گفت: خدمات سلامت دهان و دندان، مشاوره تغذیه و سلامت روان، بیماریابی، آموزش سلامت به ساکنان منطقه، خدمات بهداشت محیط با مشارکت داوطلبان و مراقبین سلامت و کارشناسان مستقر در این مرکز به صورت فعال ارائه می شود.302/119
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 189221
کلمات کلیدی