• 98/02/03 - 18:06
  • 15
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
همزمان با هفته سلامت انجام شد:

راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان

در سومین روز از هفته سلامت و با هدف اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ سلامت، کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی  HIVدر دانشگاه سیستان و بلوچستان راه اندازی شد.

به گزارش وبدا، دکتر سیدمهدی طباطبایی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه راه اندازی این کلینیک ها اظهار داشت: این کلینیک ها به منظور ارائه خدمات رایگان به دانشجویان، آموزش و مشاوره و همچنین آگاهی بخشی به دانشجویان در زمینه ماهیت این بیماری  در دانشگاه سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است.

 وی با بیان اینکه پیشگیری از بیماری ها از اصول اساسی سلامت است، گفت: زمانی در کنترل بیماری ایدز موفق خواهیم بود که مباحث مرتبط با این بیماری را به راحتی مطرح و نگرانی های مردم را کاهش دهیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خاطرنشان کرد: با راه اندازی پایگاه سلامت دانش، ارائه خدمات سلامت به حدود 20 هزار نفر از دانشجویان و اعضای هیات علمی و خانواده های آنان فراهم شده است.

وی گفت: تمامی مراقبت های سلامت برای دانشجویان پسر و خانواده های ساکن در دانشگاه سیستان و بلوچستان انجام شده است و به دنبال انجام این مراقبت ها تعداد 13 نفر فشار خون و 17 نفر بیمار دیابتی شناسایی شده اند و به صورت مستمر خدمات ویژه سلامت به آنها ارائه می شود.

دکتر طباطبایی همچنین اضافه کرد: طرح ارائه خدمات مراقبتی برای دانشجویان دختر از هفته سلامت آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه کانون داوطلبان سلامت دانشگاه سیستان از کانون های ممتاز مشارکتی در استان سیستان و بلوچستان است، افزود: دانشگاه سیستان و بلوچستان با 53 داوطلب متخصص سلامت، قدم های موثری در زمینه برنامه های سلامت ارائه کرده است.302/119

  • گروه خبری : آخرین اخبار,هفته سلامت 98
  • کد خبر : 189368
کلمات کلیدی