• 98/09/18 - 13:08
  • 89
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در بازدید نماینده سازمان بهداشت جهانی از منطقه مطرح شد؛

چابهار و ایرانشهر برای دومین سال متوالی عاری از مالاریا اعلام شدند

 رییس اداره مراقبت مالاریا وزارت بهداشت در بازدید از حاشیه شهر چابهار گفت: برای دومین سال متوالی هیچ مورد بومی ابتلا به مالاریا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گزارش نشده و این افتخار بزرگی برای این دانشگاه و تیم بهداشتی آن محسوب می شود.

به گزارش وبدا، دکتر محمد رئیسی با بیان اینکه کمبودهای این حوزه همچنان وجود دارد، افزود: تمام سعی ما بر این است که امکانات مورد نیاز را در اختیار همکاران قرار دهیم اما با توجه به برخی مشکلات بین المللی و مالی با روند کندی مواجه هستیم.

رییس اداره مراقبت مالاریا وزارت بهداشت ادامه داد: تلاش های شبانه روزی صورت گرفته از سوی همکاران بهداشت در چابهار و مدیریت صحیح دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر آماری افتخار آفرین را پیش روی ما نهاده است.

وی با اشاره به اینکه بیماری مالاریا بیشتر اقشار محروم و مناطق کمتر توسعه یافته را هدف قرار می‌دهد، گفت: با در نظر گرفتن این موضوع ارزش دستاوردهایمان چند برابر می‌شود و بیراه نرفته‌ایم اگر بگوییم حذف مالاریا، جهاد در راه سلامت محرومان و اقشار آسیب پذیر جامعه است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ضمن ارائه مختصری از خدمات صورت گرفته و با اشاره به تلاش های شبانه روزی تیم های بهداشتی در چابهار افزود: تمام توان همکاران ما در جهت حذف مالاریا به کار گرفته شده و مفتخریم که امروز حتی یک مورد ابتلای بومی در حوزه شهرستان چابهار وجود ندارد.

دکتر امینی فرد با تقدیر از نگاه مثبت و ویژه رئیس اداره مالاری وزارت بهداشت گفت: کمبود هایی همچنان وجود دارد که امیدواریم با رایزنی های صورت گرفته با وزارت بهداشت قدم های موثری در جهت رفع این کمبود ها صورت گیرد.

گفتنی است رییس اداره مراقبت مالاریا وزارت بهداشت، نماینده سازمان بهداشت جهانی، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و هیات همراه از مناطق مختلف حاشیه شهر چابهار بازدید کردند./216/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 197707
کلمات کلیدی