• 98/08/22 - 20:42
  • 30
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر بهداشت در مراسم افتتاح بیمارستان میلاد ارومیه:

تخت های بیمارستانی آذربایجان غربی تا سال آینده بالاتر از میانگین کشوری خواهد شد

 وزیر بهداشت گفت: میزان تخت های بیمارستانی در استان آذربایجان در دوره های گذشته و تا قبل از سال ۹۲، حدود ۲۸۰۰ تخت و کمتر از یک تخت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر بود اما تا اوایل سال آینده، تعداد تخت های بیمارستانی این استان به بیش از ۵۰۰۰ تخت و معادل ۱.۶۵ تخت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر خواهد بود که از میانگین کشوری، بیشتر خواهد بود.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح بیمارستان میلاد ارومیه که با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: در طرح تحول نظام سلامت همچنان بر روی کاهش پرداختی از جیب بیماران، حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج، ماندگاری تیم پزشکی در مناطق کمتر برخوردار، توسعه زیرساخت ها و همچنین تقدم بهداشت بر درمان و درمان سرپایی بر بستری تاکید داریم.

 

وی افزود: یکی از مهمترین برنامه های وزارت بهداشت در سال جاری و آینده، میدان دادن به بخش خصوصی است. اعتقاد داریم که دولت نباید رقیب بخش خصوصی شود بلکه باید گره گشای مشکلات آنها در حوزه سلامت باشیم و یکی از تاکیدات بنده در شورای معاونین وزارت بهداشت این است که با حفظ استانداردها و جلوگیری از آسیب به مردم، نباید گره به کار مردم برنیم و اگر سرمایه گذار بخش خصوصی در هر بخشی از نظام سلامت بخواهد سرمایه گذاری کند، اولویت با او است اما نه به قیمت اینکه در پرداخت سرانه های مردم در نظام سلامت، کوتاهی کنیم چون دولت، خودش را متعهد به حمایت از مردم به ویژه اقشار فرودست با توسعه بیمه همگانی می داند اما سرمایه گذاری بخش خصوصی، ماندگارترین نوع سرمایه گذاری در همه نظام های سلامت در دنیا است.

 

وزیر بهداشت با اشاره به آغاز طرح پوشش اجباری بیمه همگانی سلامت در کشور با حضور معاون اول رییس جمهور در هفته گذشته، خاطرنشان کرد: حدود ۹ میلیون نفر از مردم ایران که فاقد پوشش بیمه هستند با این طرح تحت حمایت و پوشش بیمه سلامت همگانی قرار می گیرند.

 

دکتر نمکی حضور معاون اول رییس جمهور در مراسم افتتاح بیمارستان میلاد ارومیه را نشانگر حمایت وی از بخش خصوصی دانست و گفت: استان آذربایجان غربی با توجه به مجاورت با کشورهای همسایه، به شدت مستعد جذب و توسعه توریسم سلامت است. بخش زیادی از گردشگران سلامت در سالهای اخیر، جذب کشورهای همسایه شده اند و امیدواریم که این بیمارستان و سایر مجموعه هایی که توسط بخش خصوصی در آینده ساخته می شود، مرکزی برای درآمدزایی برای کشور و استان، توسعه اشتغال و رونق اقتصادی باشد.

 

وی در پایان یادآور شد: در سالهای بعد از انقلاب اسلامی، دستاوردهای عظیمی در نظام سلامت داشته ایم و استان آذربایجان غربی از دوران گذشته و زمان مسئولیت بنده در معاونت بهداشت، با توجه به مردم فهیم و هوشمند و تلاش فراوان مسئولان خود در حوزه بهداشت یکی از استان های نمونه کشور بوده است./206

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اسلاید جدید صفحه اول,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196982
کلمات کلیدی