• 98/09/16 - 15:18
  • 47
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت وزارت بهداشت در دیدار قائم مقام وزیر بهداشت پاکستان:

95 درصد زایمان ها در بیمارستان ها انجام می شود


معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: 95 درصد زایمان ها در ایران در بیمارستان ها انجام می شود و 5 درصد باقیمانده نیز در روستاها توسط ماماهای دوره دیده صورت می گیرد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رئیسی در دیدار با دکتر الله بخش ملک قائم مقام وزیر بهداشت جمهوری اسلامی پاکستان، گفت: پیش از انقلاب در ایران بیش از 60 درصد زایمان ها در روستاها توسط افراد دوره ندیده انجام می شد.

وی افزود: کاهش مرگ و میر در کشور ما علاوه بر برنامه ها و تمهیدات بهداشتی، درمانی به دلیل توسعه زیرساخت های شهری و روستایی در ایران همچون توسعه شهری و روستایی، جاده های خوب، برق و آب انجام گرفت.

وی یکی دیگر از علل کاهش مرگ و میر در کشور را افزایش سواد سلامت مردم دانست و بیان داشت: هر مرگ مادر باردار در کشور رصد و پایش می شود و مرگ مادران در بیمارستان ها در دو زمینه مورد بررسی قرار می گیرد، یکی مراقبت های قبل از زایمان و دیگری مراقبت های بیمارستانی که موجب مرگ می شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت به تشکیل کمیته مرگ مادران در دانشگاه های علوم پزشکی کشور پس از وقوع مرگ مادری اشاره کرد و اظهار داشت: حتی در کشور ما یک مرحله قبل از این حادثه، یعنی اتفاقاتی که می توانسته اند منجر به مرگ شوند ولی نشده اند نیز مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرند.

دکتر رئیسی تصریح کرد: هم اکنون خدمات سلامت در سیستم سلامت کشور ما به صورت الکترونیک و فعال انجام می شود و بهورزان و مراقبان سلامت جمعیت خاصی تحت پوشش خود داشته و آمار مربوط به مادران باردار تحت پوشش خود را در اختیار دارند.

در این دیدار پیرامون گسترش روابط فیمابین ایران و پاکستان در حوزه بهداشت بحث و گفتگو شد./216/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197628
کلمات کلیدی